Register

A password will be e-mailed to you.

Začiatok nového týždňa so sebou nesie nielen teplé počasie, ale i novú várku noviniek z nášho obľúbeného videoherného sveta. My vám tu prinášame zoznam tých najpozoruhodnejších.

  • Klasický tycoon, ktorý sa objavil na platforme PC ešte v roku 2019, s názvom Transport Fever 2, dostal veľký jarný update. Ten prináša nielen nové výzvy, či lepšiu kontrolu nad vašimi traťami, ale i nové herné nastavenia. Taktiež prináša vylepšený manažment nákladu a pasažierov.
  • Slovenská 2D a ručne kreslená adventúra s názvom Crave od vývojárov z Hang The Eyelids sa nedávno bližšie predstavila. Chopíme sa v nej netradičnej úlohy šelmy, požierajúcej svojich nepriateľov. Prinesie taktiež RPG prvky, keďže požieranie protivníkov odomyká nové schopnosti pre vašu postavu. Tento počin má už svoju stránku v obchode Steam.
  • Nezávislý rogue-lite počin s názvom Madshot od vývojárskeho štúdia Overflow dostal dátum vydania. Je zameraný predovšetkým na metalovú hudbu a do predbežného prístupu na Steame príde už 9. júna 2022.
  • Multiplayerový titul Fall Guys opustí platformu Steam a presunie sa výhradne na Epic Store Games. Zároveň prechádza do free to play režimu a objaví sa aj na Xboxe a Switchi 21. júna 2022.
  • Slovenská budovateľská stratégia Workers & Resources: Soviet Republic sa síce ešte stále nachádza len v predbežnom prístupe, no neustále býva obohacovaná o dodatočný obsah. Najnovšie sa dočkala prídavku v podobe systému vodovodných rozvodov, úprav ciest a signalizácií.
  • Vojnová stratégia Crossfire: Legion sa objaví v podobe predbežného prístupu na Steame, a to konkrétne 24. mája 2022. Obsahuje príbehovú kampaň, multiplayer a kooperačný režim.
  • 2D bojovka King of Fighters XV, ktorá sa objavila na Steame ešte vo februári, dostáva neustále nový obsah vo forme nových tímov. Prvý tím Garou dorazil ešte v marci, nasledovaný v apríli postavou Omega Rugal. 17. mája vo forme DLC do tohto počinu dorazí aj trojica ďalších bojovníkov.
  • Po dlhšom čase, kedy predajom na Steame dominovalo úspešné souls-like RPG Elden Ring, sa podarilo na prvé miesto presadiť novému DLC do 4X stratégie Stellaris s podtitulom Overlord. Celkovo však tomuto rebríčku i naďalej kraľuje zariadenie Steam Deck.
  • Štúdio Remedy, ktoré už dlhšie pracuje na Alan Wake 2, vyvíja ďalších päť videohier. Konkrétne ide o free to play počin Vanguard, spin-off známeho titulu Control, ktorý nesie názov Condor, remaky prvých dvoch dielov série Max Payne a Alan Wake Remastered pre Nintendo Switch.
  • Retro pixelartová plošinovka s názvom Flippin Kaktus práve vyšla na platforme PC a na všetkých aktuálnych konzolách. Ujmeme sa v nej role pichľavého kaktusu, nemajúceho žiadne zľutovanie so svojimi nepriateľmi.

Komentuj!