Register

A password will be e-mailed to you.

Taliansky 3D umelec Lorenzo Drago vytvoril v Unreal Engine 5 od Epic Games veľmi detailné vlakové nádražie a predvádza, ako asi budú vyzerať v blízkej budúcnosti videohry, postavené na tomto engine.

Lorenzo Drago vytvoril toto detailné prostredie na základe skutočného vlakového nádražia v japonskom meste Tojama. Ukazuje nám ho cez render vo vysokom rozlíšení s VR kamerou. Keď si uvedomíme, že Drago celé toto prostredie vytvoril za necelý mesiac, môžeme mať predstavu, čo s týmto enginom dokážu veľké vývojárske štúdiá so stovkami zamestnancov. Vidíme veľa detailov a celkový vizuál je takmer nerozoznateľný od skutočnosti. Všimnite si taktiež množstvo efektov, vytvorených aj za pomoci moderného systému globálneho nasvietenia Lumen.

Na druhej strane však stále zostáva otázkou, ako sa to všetko prejaví na výkone súčasných konzol a našich počítačových zostáv. Unreal Engine 5 má v pláne využiť už veľké množstvo známych firiem. Napríklad CD Projekt RED pre nového Zaklínača, alebo Crystal Dynamics u nového dobrodružstva Lary Croft v Tomb Raider. Tento engine využije aj Senua’s Saga: Hellblade 2 a nové projekty od autorov série Gears.

Komentuj!