Register

A password will be e-mailed to you.

Francúzske štúdio Spiders, stojace za takými počinmi ako sú Greedfall, či Technomancer, ukázalo prvé gameplay zábery zo svojho pripravovaného počinu Steelrising. Má ísť o akčné RPG so súbojovým systémom v štýle souls-like.

Steelrising nám ukáže alternatívnu verziu Veľkej francúzskej revolúcie, ktorá prebehla podľa vývojárov trochu inak, než to poznáme z učebníc. V tejto verzii bojujú povstalci proti armáde kráľa Ludvíka XVI. zloženej z humanoidných robotov. Našou úlohou má byť ochrana kráľovnej Marie Antoinetty, pričom budeme obsluhovať jeden z týchto netradičných strojov z menom Aegis.

Prvé gameplay zábery priniesol americký Game Informer spoločne s vývojármi. Vo videu chceli prestaviť predovšetkým boj a ukázať, ako hlavný hrdina využíva bohatý arzenál netradičných zbraní, vrátane oceľových vejárov, či muškety. Zároveň predstavili aj jedného z unikátnych bossov, konkrétne parížskeho biskupa, ovládajúceho špeciálny stroj a ktorí sú samozrejme chytrejší a lepšie vybavení než priemerní nepriatelia.

Steelrising mal pôvodne vyjsť v priebehu júna tohto roka, ale najnovšie údaje hovoria o 8. septembri 2022. Dočkáme sa ho na platformách PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Komentuj!