Register

A password will be e-mailed to you.

Aktuálne je herná scéne pomerne pokojná, hoci titulov vychádza dostatok a i o novinky nie je núdza. Nedeje sa však nič dych berúce. I napriek tomu je však záver pracovného týždňa celkom zaujímavý. Čo konkrétne sa udialo?

  • Gran Turismo 7 bolo zhruba 30 hodín “nehrateľné. Údržba serverov trvala naozaj dlho, kvôli čomu nebolo možné hrať väčšinu obsahu. Bohužiaľ, po údržbe je náročnejšie získavať vozidlá, čo by podľa autorov malo zodpovedať realite, nakoľko drahé autá si taktiež nemožno zaobstarať bez tvrdej driny.

  • Moss: Book II, pokračovanie podarenej skákačky určenej pre virtuálne reality, dostalo dátum vydania. Milý myšiak Quill vyrazí na druhé dobrodružstvo už 31. marca, zatiaľ výhradne na PlayStation VR.
  • Štúdio Quantic Dream, mimo iné autori Detroit: Become Human, aktuálne pracujú až na troch tituloch. Okrem už oznámeného Star Wars Eclipse vraj pripravujú hru založenú na tech deme The Dark Sorcerer, pričom tretí počin by mohla byť multiplayerová záležitosť. Nič však nie je oficiálne potvrdené, a tak si na podrobnosti budeme musieť počkať.

  • Chivalry 2 si aktuálne možno vyskúšať úplne zadarmo. Stačí zamieriť na Epic Games Store, kde je vydarený počin k dispozícii bezplatne, a to do 21. marca. Ak sa vám hra zapáči, môžete si ju následne zakúpiť s 33% zľavou.

  • “Potterovka” Hogwarts Legacy bola bližšie predstavená skrz prezentáciu State of Play. Titul od Avalanche Software vyzerá výborne, fanúšikov ukážka nadchla. Vydanie je zatiaľ plánové na záver tohto roku, dočkajú sa hráči na PC a konzolách PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X|S a Nintendo Switch.
  • The Initiative, first party štúdio Xbox Game Studios opustilo v posledných mesiacoch mnoho kľúčových vývojárov. Reštart značky Perfect Dark podľa všetkého nejde podľa plánov a ani situáciu v štúdiu asi nebude ideálna. Crystal Dynamics asi budú mať pri vývoji omnoho dôležitejšiu úlohu, než sa pôvodne predpokladalo.

  • Free-to-play akčná hra Tom Clancy’s XDefiant od Ubisoftu mení názov. Po novom sa z názvu odstráni meno populárneho spisovateľa, takže titul vyjde iba pod názvom XDefiant. Hre to asi v konečnom dôsledku nijako nepomôže, no na finálny verdikt musíme počkať do vydania.

  • Vývojári z Mega Cat Studios oznámili pixel artový RPG počin WrestleQuest. Fanúšikov wrestlingu vraj čaká ultimátne dobrodružstvo, v ktorom nebudú chýbať legendy ako “Macho Man” Randy Savage, André the Giant, či Jake “The Snake” Roberts. Hra vyjde pre všetky aktuálne platformy, no presný dátum vydania zatiaľ známy nie je.
  • Do Mario Kart 8 Deluxe dorazilo v rámci Golden Dash Cup a Lucky Cat Cup prvých 8 tratí z avizovaných 48. Ak o ne máte záujem, musíte si zakúpiť buď Booster Course Pass, prípadne mať predplatené Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

Komentuj!