Register

A password will be e-mailed to you.

Tento týždeň priniesol netrpezlivo očakávaný Elden Ring od FromSoftware, no svet aktuálne rieši skôr situáciu na východ od našich hraníc. Napriek náročnej situácii a neistote ohľadom vývoja udalostí sa pozrime na to, čo záver pracovného týždňa priniesol.

  • Arkádová vybíjaná Knockout City prejde spolu so štartom šiestej sezóny na free-to-play model. Zároveň sa zbaví EA v pozícii vydavateľa, tieto práva a povinnosti na seba preberie samotné vývojárske štúdio Velan Studios.
  • S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl mal po odklade doraziť v úvode decembra tohto roku, avšak aktuálna situácia na Ukrajine určite spôsobí ďalšie oneskorenie, hoci vývojári veria, že situácia bude vyriešená. Bezpochyby však, logicky, majú teraz iné priority, než vývoj hry. Snáď sa očakávaného pokračovania niekedy dočkáme, no to ukáže až čas.

  • Fallout: New Vegas jeden z najobľúbenejších a najlepších príspevkov do tejto série sa, pravdepodobne, dočká pokračovania. V Microsofte sa o možnosti vytvoriť žiadané pokračovanie vraj už diskutuje, hoci všetko je iba na úplnom počiatku. Po akvizícii Bethesdy a i Obsidianu by tomu teoreticky nemalo nič zásadné brániť. Sequel je však stále iba zbožné prianie, nemožno ho aktuálne považovať za hotovú vec.

  • Thriller Martha is Dead sa na konzolách PlayStation dočkal cenzúry. Vedeli sme o tom vopred, no rozsah zmien nebol doteraz známy. Úpravy nakoniec nie sú tak razantné ako sa čakalo. Mimoriadne násilné scény, ktoré sú na PC a Xboxe interaktívne nájdete v PS verzii iba ako prestrihové scény, ktoré možno preskočiť. Úplne odstránené boli akékoľvek zmienky o masturbácii a výraznejšie je i upozornenie v úvode na prítomnosť násilia. V zásade sa však žiadna extra závažná cenzúra neudiala.
  • Elden Ring, horúca novinka od FromSoftware patrí medzi odbornou kritikou medzi najlepšie hodnotené hry všetkých čias. Na Steame to však až tak ružové nie je, až 40% recenzií je negatívnych. Tie ale nesúvisia s kvalitou samotnej hry, ale jej biednou optimalizáciou, keďže ani s RTX 3080 nie sú hráči schopní dosiahnuť stabilných 60 snímkov za sekundu pri rozlíšení 1080p.

  • Na margo aktuálnej situácie na Ukrajine viaceré vývojárske štúdia a herné spoločnosti venujú finančné prostriedky Ukrajinskému červenému krížu a na humanitárnu pomoc napadnutej krajine. Ide napríklad o CD PROJEKT RED či 11 bit studios.
  • Pokiaľ ste sa ponorili do hrania Horizon Forbidden West a zapáčil sa vám soundtrack, od dnešného dňa je jeho prvá časť k dispozícii na rôznych streamovacích platformách. Druhá časť bude sprístupnená od dva týždne – 11. marca, no a tretia časť o ďalšie dva – 25. marca.

  • Aperture Desk Job je nově oznámený spin-off herní série Portal určený pro PC a platformu Steam Deck. Titul bude dostupný od 1. března a bude k mání zcela zdarma.

  • Už budúci týždeň, presnejšie 3. marca, vychádza najnovší počin štúdia PlatinumGames nazvaný Babylon’s Fall. Už dnes si však možno hru vyskúšať za pomoci demoverzie dostupnej pre PlayStation 5 a PlayStation 4. Progres z dema sa vám v prípade záujmu presunie do plnej hry, avšak demo minimálne po technickej stránke budí rozpačité dojmy.
  • Handheld Steam Deck sa dočkal prvých recenzií od zahraničných médií. Tie sú v podstate viac-menej pozitívne, no Valve ešte musí odladiť software, ktorý pôsobí nedokončene. Hlučnejší je i ventilátor, váha a rozmery nie sú najmenšie a ani výdrž batérie neohúri. Inak ide podľa všetkého o veľmi zaujímavý kus hardwaru.

Komentuj!