Register

A password will be e-mailed to you.

Štúdio Tango Gameworks hráči poznajú vďaka sérii The Evil Within, no kvôli nie až tak skvelému prijatiu druhého dielu sa štúdio rozhodlo skúsiť niečo nové. Vznikol tak projekt Ghostwire: Tokyo, ktorý bol oznámený na E3 v roku 2019. Odvtedy sme však dostávali iba veľmi málo informácií, no nakoľko sa blíži samotné vydanie, nastal čas na poriadne predstavenie toho, čo tento titul ponúkne.

Včera v nočných hodinách sme sa konečne dočkali plnohodnotnej prezentácie Ghostwire: Tokyo, ktorá ukázala herné mechaniky, čo-to prezradila o zápletke a i o tom, prečo má hlavný hrdina nadprirodzené schopnosti. Už dlhšie sme vedeli, že v Tokio zmiznú takmer všetci obyvatelia, no čo presne sa stalo budeme musieť zistiť až pri samotnom hraní. Miesto nich sa však objavia rôzne nadprirodzené bytosti z iného sveta, pričom väčšina z nich nebude priateľská. Hráč sa chopí jedného z preživších menom Akito, no jeho boj s nepriateľmi by bol márny. Preto spojí svoje sily s duchom menom KK, aby spoločne prišli na to, čo sa vlastne stalo a ukončili túto hrozbu.

Vďaka KK získa Akito nadprirodzené schopnosti a bude môcť ovládať 4 základné elementy – vodu, vietor, oheň a zem, čo veľmi dobre prezentuje gameplay ukážka priložená nižšie. Dôjde však aj na pasáže, kde sa Akito od KK oddelí, no v takom prípade bude vhodné využiť stealth postup. Pri tvorbe nepriateľov čerpali vývojári z japonských legiend, mýtov, rozprávok a folklóru, takže sa možno tešiť na poriadne bizarné kreácie.

Konečne sme sa dozvedeli aj to, kedy si budeme môcť Ghostwire: Tokyo zahrať. Hra po odklade z minulého roku vyjde 25. marca pre PlayStation 5 a PC, pričom na Xbox Series X|S by sa mohla pozrieť rok po vydaní, kedy by mala skončiť časová exkluzivita. Ak by vás titul mimoriadne upútal, potom si môžete kúpiť Deluxe edíciu, ktorá umožní hranie už 22. marca.

Zdroj: Polygon

Komentuj!