Register

A password will be e-mailed to you.

Stanger of Paradise: Final Fantasy Origin dostáva nový, takzvaný finálny, trailer, ktorý kombinuje akčnú hrateľnosť a filmové scénky naznačujúce tamojšie príbehové obraty. Čaká fanúšikov FromSoftware solídna konkurencia v podobe viac frenetickej Souls like hry?

Odpoveď na otázku z úvodu znie áno. Za novou Final Fantasy hrou stojí skúsené štúdio a skúsený vydavateľ, ktorý dodal výborné Nioh tituly (Koei Tecmo a Team Ninja). Preto sa s najväčšou pravdepodobnosťou nie je nutné báť o kvality, keďže hrateľnosť (ako z ukážok, tak z exkluzívnej demoverzie) pôsobí fantasticky. Kombinuje totiž komplexné RPG atribúty so zmieneným japonským univerzom, čím vytvára atmosféricky špecifickú záležitosť s dobre známym akčným jadrom.

Je pritom oficiálne potvrdené, že ako hráči dostaneme množstvo zbraní i herných tried, ktoré budú formovať postup pri bojovaní. Máte radi svižné chladné zbrane a desiatky úderov v priebehu niekoľkých sekúnd? V Stranger of Paradise si prídete na svoje. Že by ste radšej vzali do rúk gigantický meč a rozsekali každého dvomi údermi? Aj pre vás majú autori zástup nadrozmerných mečov, kladív alebo drevených palíc. K dispozícii je toho, samozrejme, omnoho viac, no podrobnejšie sa, logicky, na všetko pozrieme až v recenzii po vydaní.

Čo sa týka príbehu, prichádzajúca novinka funguje autonómne, avšak je nutné zmieniť, že vychádza z prvých hier gigantickej JRPG ságy. Kryštály, štyria hlavní hrdinovia a záchrana sveta. Možno si spomeniete, že práve tieto aspekty sme spomínali v nie až tak dávnych recenziách Pixel Remasterov. Okrem iného však prepojenosť s prvými hrami potvrdzujú ako postavy, tak aj ikonická scenéria, ktorú dlhoroční fanúšikovia ihneď identifikujú. Nič konkrétne (z príbehového hľadiska) však trailer neprezrádza a rozpráva viac-menej v hádankách a náznakoch, ktoré snáď výsledný titul postupom v dianí rozšifruje.

Na záver môžeme dodať, že vydanie je aktuálne naplánované na 18. marca 2022. Do likvidovania fantastických i odpudivých bytostí sa budú môcť pustiť majitelia konzol PlayStation 4, PlayStation 5 a aj vlastníci osobných počítačov. Nechýbajú pritom ani hráči na konzolách Xbox One i Xbox Series X a Xbox Series S. Zahrajú si teda takmer všetci.

Komentuj!