Register

A password will be e-mailed to you.

Nový rok už klope na dvere. S ním dorazia i nové tituly v rámci predplatného PlayStation Plus, a to konkrétne v utorok, 4. januára. Dovtedy si ešte môžete aktivovať decembrovú trojicu hier plus tri VR hry, ktoré sú v ponuke ešte od novembra, pričom jednu z nich je možné upgradovať zdarma na verziu fungujúcu bez virtuálnej reality. Dosť však o starých hrách, poďme sa pozrieť na novú trojicu, ktorá odštartuje rok 2022.

V januári sa výnimočne dočkajú majitelia PS5 až dvojice natívnych hier a majitelia staršej PS4 trojice hier, keďže až dve hry z troch budú k dispozícii vo verziách ako pre súčasnú, tak aj predošlú generáciu konzol PlayStation. Hlavnou hrou januárovej ponuky bude Deep Rock Galactic, kooperačná FPS pre 1 až 4 hráčov, ktorá obsahuje drsných vesmírnych trpaslíkov, 100% zničiteľné prostredia, procedurálne generované jaskyne a nekonečné hordy mimozemských príšer. Spolupracujte ako tím, aby ste kopali, skúmali a prebojovali si cestu cez obrovský jaskynný systém plný hôrd smrtiacich nepriateľov a cenných zdrojov. Ak chcete prežiť tie najnepriateľskejšie jaskynné systémy v galaxii, budete sa musieť spoľahnúť na svojich spoluhráčov. Ide o jeden z vyššie zmienených titulov, takže bude k dispozícii ako natívna PS5 verzia, tak aj verzia pre PS4.

Druhá hra, ktorá ponúkne natívne verzie pre PlayStation 5 a PlayStation 4 je DIRT 5 od Codemasters. Arkádovejšia odnož rally pretekov ponúka v najnovšej iterácii množstvo ikonických rally vozidiel, rôzne terénne autá či buginy, no ani to nie je všetko. K tomu si je nutné pripočítať cez 70 tratí na 10 rôznych lokalitách, bohatú kariéru, split-screen až pre 4 hráčov, online multiplayer, mód Playgrounds creator, a tak ďalej.

Januárovú ponuku uzatvorí výborná Persona 5 Strikers. Hoci štandardná Persona 5 je predsa len kvalitnejší počin, aj jej príbehové pokračovanie je mimoriadne kvalitný titul. Problémom však je, že pokiaľ ste nehrali pôvodný piaty diel, prípadne vylepšenú verziu Royal, potom budete mať neporiadok v príbehu, nakoľko Strikers vám predošlé udalosti nezrekapituluje. Napriek tomu ide o epické, mimoriadne pôsobivé a zábavné akčné RPG na minimálne 30 hodín, ak pôjdete čisto po príbehu, takže určite nespravíte chybu, ak sa do hry pustíte.

Zdroj: PlayStation.Blog

Komentuj!