Register

A password will be e-mailed to you.

Prešlo už dlhých 20 rokov, čo špeciálne iba pre platformu PlayStation 2 vyšlo akčné RPG Baldur’s Gate: Dark Alliance od štúdia Snowblind. Neskôr si síce tento titul našiel cestu aj na Xbox, GameCube alebo Game Boy Advance, ale v nejakú PC verziu nik ani nedúfal. To sa však zmenilo už tento rok, kedy obnovené štúdio Interplay Entertainment uviedlo Baldur’s Gate: Dark Alliance vo vizuálne vylepšenej verzii na konzolách Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 a Nintendo Switch.

Súčasťou tohoto vydania, ku ktorému prišlo na jar tohto roku, bol aj prísľub vývojárov, že klasické RPG Baldur’s Gate: Dark Alliance v dohľadnom čase konečne vyjde aj na platforme PC. Nakoniec sme síce museli čakať ďalší polrok, ale v konečnom dôsledku sme sa dočkali. Takže každý hráč si môže konečne vyskúšať tento pozoruhodný počin a urobiť si vlastný názor na to, či nebol len obyčajnou snahou priživiť sa na úspechu legendárnych klasík Baldur’s Gate a Baldur’s Gate 2 od BioWare.

Už v roku 2001 Baldur’s Gate: Dark Alliance, využívajúci tretiu edíciu pravidiel Dungeons & Dragons, zaujal svojou jednoduchšou, akčnejšou hrateľnosťou, rozličnými hádankami, troma upraviteľnými a odlišnými postavami, kooperatívnym módom pre dvoch hráčov a v neposlednom rade aj hudbou, ktorej autorom je slávny Jeremy Soul.

Baldur’s Gate: Dark Alliance je teda k dispozícii už aj pre Windows, Mac a Linux, a to konkrétne v obchodoch Steam, GOG, Epic Games Store, Windows Store alebo aj Mac App Store. Údajne sa pripravuje aj port na mobilné platformy. Menšou vadou na kráse je však zrejme cena. Napriek tomu, že ide o 20 rokov starú hru a napriek tomu, že verzia pre moderné konzoly je už pár mesiacov na trhu, za PC verziu zaplatíte v súčasnosti na Steame aj na GOGu až 29,99 €.

Komentuj!