Register

A password will be e-mailed to you.

Keď sa povie Keiichirō Toyama, asi málokto si uvedomí, o koho vlastne ide. V hernom biznise sú totiž zvučnejšie mená, keďže taký Hideo Kojima, Kazunori Yamauchi, prípadne Shinji Mikami povedia hráčom omnoho viac. Toyama je však majstrom hororu, keďže stál pri zrode značky Silent Hill, od ktorej sa následne presunul k Siren. Následne si dal od hororu oddych a priniesol nám Gravity Rush. Teraz sa však vracia k tomu, čo od neho hráči majú najradšej. Chystá totiž horor Slitterhead.

V jeho minulý rok založenom novom vývojárskom štúdiu Bokeh Game Studio vzniká úplne nová značka Slitterhead. Titul bol predstavený počas odovzdávania herných ocenení The Game Awards 2021. V prvom rade zaujmú najmä monštrá, ktoré majú celkom zaujímavý dizajn. Hoci sa to z traileru nemusí vďaka (aspoň podľa mňa) zvláštnemu hudobnému sprievodu zdať, o hudbu sa postará legendárny skladateľ Akira Yamaoka, ktorý zložil aj časť hudby k tohtoročnému hororu The Medium, no predovšetkým desil hráčov v už spomínanom Silent Hille, keďže v rozmedzí rokov 1999 až 2009 zložil hudbu až k siedmym dielom.

Čo už však nepoteší je, že o samotnej hre toho nad rámec traileru veľa nevieme. Zatiaľ nepoznáme ani predbežný dátum vydania, ani platformy na ktoré titul dorazí (určite však dôjde na aktuálnu konzolovú generáciu a asi i PC) a ani to, či pôjde o akčný horor, alebo sa bude vsádzať skôr na dusnú atmosféru. Zopár záberov naznačuje skôr prvý variant, no nič nebolo potvrdené. Na viac informácií si zatiaľ musíme počkať.

Zdroje: The Game Awards 2021, Eurogamer

Komentuj!