Register

A password will be e-mailed to you.

V slovenskej histórii sa nachádza mnoho významných osobností, na ktoré môžeme byť hrdí. No možno najznámejšou z nich nie je žiadny šľachtic ani politik, ale len obyčajný zbojník. Áno, reč je o Jurajovi Jánošíkovi. Hoci sa v priebehu rokov jeho životný príbeh značne zidealizoval a obohatil o viaceré magické prvky, tak aj napriek tomu sú mnohé príbeh o Jánošíkovi a jeho družine pravdivé. Aktuálne sa legendy o Jánošíkovi stali motívom pre slovenskú hru s jednoduchým názvom Juro Jánošík, ktorú vytvoril Peter Jurkovský.

Samotná hra je v jadre akčnou adventúrou s príjemne animovanou grafikou. Drží sa Jánošíkovho klasického hesla: Bohatým brať a chudobným dávať. Vašimi úhlavnými nepriateľmi sa tak stanú miestni uhorskí pandúri, ktorých ale nebudete zabíjať, ale ako správny „dobrý“ zbojník len ich spacifikujete. Okrem toho je dôležitou časťou hry aj riešenie všelijakých hádaniek.

Ak si chcete vyskúšať nejakú rýdzu slovenskú hru alebo sa len dozvedieť niečo o Jánošíkovi, rozhodne dajte Jurovi Jánošíkovi šancu. Môžete si ju zakúpiť v službe Steam, kde je k dispozícii so slovenskými aj českými titulkami.

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Počítačovým hrám sa venujem už od detských čias. Mojím najobľúbenejším žánrom boli real-time stratégie (C&C, Jurassic Wars, Cossacks). Pri hrách však uprednostňujem najmä príbeh. V roku 2019 som začal prekladať hry do slovenského jazyka a dnes som členom slovenskej komunity amatérskych prekladateľov - lokalizácie.sk. Našim cieľom je ukázať, že si hry zaslúžia byť aj v slovenčine a zároveň tak aj pomôcť CZ/SK prekladateľskej scéne. Na stránke somhráč.sk pracujem ako externý redaktor, pričom píšem najmä recenzie na hry, ktoré boli preložené do slovenčiny alebo je možné, že niekedy v budúcnosti by sa mohli dočkať sk prekladu.

Súvisiace príspevky