Register

A password will be e-mailed to you.

Resident Evil 7 vyšiel už pred pár rokmi a predstavil nám toto univerzum z dovtedy nevídanej perspektívy, a to z pohľadu prvej osoby. Okrem toho ponúkal aj mnoho nových a originálnych nápadov. V podobnom duchu sa teda niesol aj nedávno vydaný ôsmy diel, ktorý si odniesol veľmi pozitívne hodnotenia (vrátane aj od nás).

Aktuálne ale Capcom rozpráva opäť o siedmom dieli, a to najmä kvôli tomu, že môžu oslavovať, lebo predali 10 miliónov kópii tejto hry. Aj keď bolo by zaujímavé vedieť, koľko ľudí zlákalo kúpiť balíček, ktorý obsahoval siedmy aj ôsmy diel. Týmto sa Resident Evil stal druhou najlepšie predávanou hrou Capcomu. Na prvom mieste je Monster Hunter World, ktorý predal až o 7,3 milióna kópií viac.

Resident Evil 8: Village predal len v priebehu prvých dvoch mesiacoch 4,5 milióna kópii, takže je možno len otázkou času, kedy prekoná v predajnosti siedmy diel.

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Počítačovým hrám sa venujem už od detských čias. Mojím najobľúbenejším žánrom boli real-time stratégie (C&C, Jurassic Wars, Cossacks). Pri hrách však uprednostňujem najmä príbeh. V roku 2019 som začal prekladať hry do slovenského jazyka a dnes som členom slovenskej komunity amatérskych prekladateľov - lokalizácie.sk. Našim cieľom je ukázať, že si hry zaslúžia byť aj v slovenčine a zároveň tak aj pomôcť CZ/SK prekladateľskej scéne. Na stránke somhráč.sk pracujem ako externý redaktor, pričom píšem najmä recenzie na hry, ktoré boli preložené do slovenčiny alebo je možné, že niekedy v budúcnosti by sa mohli dočkať sk prekladu.

Súvisiace príspevky