Register

A password will be e-mailed to you.

Štúdio Rockstar Games na Twiteri potvrdilo, že očakávané remastery skorších dielov série Grand Theft Auto sa stávajú skutočne realitou. Konkrétne ide o kultový tretí diel z roku 2001 a jeho následné pokračovania s podtitulmi Vice City a San Andreas.

Prešlo presne 20 rokov od vydania Grand Theft Auto 3 a Rockstar Games sa to rozhodli osláviť oficiálnym potvrdením, že tento kultový titul a jeho dve pokračovania, Vice City a San Andreas, sa dočkajú nového vydania pre všetky aktuálne konzoly a PC. Kolekcia vyjde dokopy v jednom balení a má obsahovať rozličné vizuálne a grafické vylepšenia, pričom menších úprav sa dočká aj hrateľnosť.

Bližšie detaily neboli zatiaľ uvedené, ale určite sa ich dozvieme už čoskoro. Zatiaľ sa nám dostalo len uistenia, že všetky tri diely si zachovajú svoj klasický štýl a základný vzhľad bude pozmenený len minimálne.

Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition vyjde na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S, Xbox One, Switch a PC cez Rockstar Games Launcher ešte tento rok. Mobilné platformy, ako iOS a Android, sa údajne dočkajú tiež, ale trochu neskôr, až niekedy v prvej polovici budúceho roku 2022. Treba však upozorniť aj na to, že pri tejto príležitosti príde už na budúci týždeň aj k odstráneniu pôvodných hier zo všetkých digitálnych obchodov.

Komentuj!