Register

A password will be e-mailed to you.

Pred pár mesiacmi sme sa dočkali pomerne neočakávaného predstavenia nového prírastku do ságy Final Fantasy, ktorý však nebude disponovať tradičnou JRPG podobou. Pôjde totiž o Souls like variáciu zasadenú do zmieneného univerza, pričom, ako názov napovedá, pôjde o akýsi origin príbeh. Nedávne Tokyo Game Show ponúklo nový trailer k očakávanej akčnej novinke, no a ten dokonca prezrádza i nadchádzajúci (fixný) dátum vydania.

Hneď sprvoti môžeme upozorniť na to, že za projektom stoja autori zo štúdia Team Ninja. Ide o autorov geniálneho Nioh, ktorý priznane vychádza z Miyazakiho Demon’s Souls a Dark Souls, avšak vývojári na stôl prichádzajú s vyššou dynamikou, prehnanými vizuálnymi efektami, no a v neposlednej rade aj fantastickými beštiami od výmyslu sveta. Práve Nioh sa v očiach mnohých fanúšikov radí medzi najlepšiu Dark Souls hru, ktorá ale neprišla od tvorcov z FromSoftware, čo potvrdzujú i naše dobové recenzie.

Vplyv Final Fantasy sa, podľa dostupnej ukážky, prejavuje najmä v prítomných oponentoch. Tých budete porciovať na kvantum rôznych spôsobov, ale nemali by ste očakávať enormnú brutalitu, keďže poväčšine času tlčiete do mýtických oblúd, z ktorých tradičná krv jednoducho nestrieka. Okrem toho, hlavnými protagonistami sú štyria bojovníci svetla, ktorí majú za úlohu zachrániť štyri magické kryštály, pričom tie by mali viesť k spáse. Ak ste náhodou čítali našu recenziu na kolekciu Final Fantasy Pixel Remaster, viete, že práve touto zápletkou sa zapodievajú JRPG prvotiny.

Nejde pritom o príbehovú prerábku, keďže vyvolení hrdinovia a kryštály sa okolo Final Fantasy univerza nezriedka obšmietajú. Každopádne, takmer štvorminútový trailer ukazuje primárne kombináciu akcie a čriepkov naratívnej línie. O súbojoch možno aktuálne povedať jediné – pripomínajú už zmienený Nioh. To je, pochopiteľne, iba dobre, avšak otáznikom sú aktuálne RPG elementy, ktoré tvoria dôležitú súčasť komplexnosti tejto značky. Tvorcovia sa aktuálne rozhodli ich bližšie nepredstavovať a preto nám zostal iba dobrý pocit zo svižne pôsobiaceho švihanie mečov a ďalších podivuhodne pôsobiacich zbraní.

Úplný záver zverejneného videa taktiež odhaľuje oficiálny dátum vydania, ktorý je stanovený na 18. marca 2022. Z divokej japonskej akcie sa budú môcť tešiť majitelia konzol PlayStation 5, PlayStation 4. Ochudobnení nebudú ani vlastníci platforiem Xbox Series X, Xbox Series S a Xbox One. Zahrajú si aj používatelia osobných počítačov, no výhradne prostredníctvom digitálneho distribútora s názvom Epic Games Store (pravdepodobne pôjde o ročnú časovú exkluzivitu).

Zdroj: YouTube.com

Komentuj!