Register

A password will be e-mailed to you.

Hovorí sa, že lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Vydanie remasteru Alana Wakea sa rýchlo blíži a vývojári z Remedy Entertainment sa rozhodli nás tesne pred vydaním navnadiť porovnávacím videom, kde v dostatočnej miere ukazujú najmä vizuálne rozdiely a vylepšenia oproti originálnej predlohe.

Na stránke vývojárov sú síce už dlhší čas k dispozícii obrázky zobrazujúce rozdiely medzi pôvodným Alan Wakeom a novou, remasterovanou verziu, ale vidieť tieto rozdiely priamo v pohybe je určite lepšie. Video ukážka zobrazuje nielen precíznejšie detaily alebo vyššie rozlíšenie, ale takisto zmenu celkového nasvietenia a prepracované cutscény. Zároveň vývojári v článku na webe Xbox Wire bližšie predstavili aj samotný priebeh vývoja tohto remasteru.

Napríklad uviedli, že vývoj musel byť rozdelený na päť častí, konkrétne ide o samotný kód hry, prostredie, postavy, animácie a cutscény, pričom každú oblasť mal na starosti iný tím. Dôvodom bol fakt, že engine z roku 2012 bol na obyčajné vylepšenia už príliš starý a prechod na nový engine Northlight, ktorý štúdio teraz používa, zase priveľmi časovo náročný. Tak dospelo k istému kompromisu, ktorý umožnil, že mohli pribudnúť aj také detaily, ako napríklad padajúce lístie či stromy pohybujúce sa vo vetre.

Ako to nakoniec celé bude vyzerať na našich zariadeniach, budeme môcť posúdiť už 5. októbra tohto roku. Alan Wake Remastered vyjde na platformách PC (exkluzívne iba Epic Store), PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Komentuj!