Register

A password will be e-mailed to you.

Ťahové roguelike RPG Darkest Dungeon zaujalo v čase svojho vydania početné publikum svojou depresívnou štylizáciou a aj vysokou náročnosťou.  V krátkom čase sa  z neho stala už takmer kultová záležitosť a preto nebolo prekvapením, keď v roku 2019 bol ohlásený vývoj pokračovania.

Darkest Dungeon je v súčasnosti považovaný za jeden míľnikov žánru roguel-lite a počas nasledujúcich rokov sa objavilo viacero titulov, ktoré sa ním priamo inšpirovali. Spomeňme si napríklad na nami recenzovaný Deep Sky Derelicts, či Iratus: Lord of the Dead z roku 2020. Unikátny nie je len základný koncept, ale aj svojrázny vizuál, takže sa dalo čakať, že pripravovaný druhý diel sa nebude príliš odlišovať od kultovej jednotky – s tým rozdielom, že bude spracovaný v 3D grafike.

Vývojári zo štúdia Red Hook však samozrejme sľubujú aj určité novinky a zmeny. Tentokrát majú v pláne podtrhnúť význam znovuhrateľnosti, a to takým spôsobom, že dosiahnutie správneho konca bude možné iba vďaka opakovanému hraniu. Dôvodom takéhoto rozhodnutia je výrazné zníženie hracej doby, keďže celý počin sa údajne bude dať prejsť za päť hodín, čo je oproti päťdesiatim hodinám jednotky obrovský rozdiel.

So svojou partiou dobrodruhov navyše tentokrát nezavítame do temného podsvetia, ale práve naopak, nasmerujeme si to opačným smerom, na vysokú, zasneženú horu. Celý počin sa má údajne niesť v duchu akéhosi roadtripu a aj samotní vývojári prirovnávajú Darkest Dungeon II k slávnemu titulu The Oregon Trail. Úpravou prešiel aj súbojový systém, pretože po novom v ňom budú absentovať percentuálne šance na zásah, ktoré budú nahradené tokenmi.

Bolo oznámené, že Darkest Dungeon II sa v priebehu jesene objaví v Early Access na Epicu a konečný dátum vydania bol stanovený na 26. októbra 2021.

Komentuj!