Register

A password will be e-mailed to you.

Titul Project Eve bol doposiaľ pre hráčsku komunitu menším otáznikom, keďže sme z neho mnoho nevideli. Posledný PlayStation Showcase však odhalil zhruba trojminútový zostrihaný gameplay. Ten nám ukázal, že pôjde o dynamickú a svižnú akčnú hru, ktorá rozhodne nebude šetriť krvou a násilím.

Množstvo hráčov si v prvých sekundách traileru myslelo, že ide o pokračovanie ikonickej Bayonetty, nakoľko Eve pripomína túto čarodejnicu s bohatým arzenálom. Nakoniec však nadšenci čoskoro pochopili, že ide práve o Project Eve. Bolo dané na známosť, že inšpiráciou pre kórejské štúdio Shift Up (autori Project Eve) boli hry ako NieR: Automata alebo posledný vydaný prídavok do ságy God of War v réžii Coryho Barloga.

V oboch prípadoch ide o akčné adventúry, ktoré nešetria súbojmi a násilím, pričom medzi zábavnú hrateľnosť umiestňujú pomerne zaujímavý príbeh a pútavú mytológiu. Môžete si byť preto istí, že predstavené video je najmä o divokých stretoch futuristických mečov s neznámymi a ohyzdnými obludami. Sami autori prezradili, že Project Eve sa odohráva v neďalekej budúcnosti, kde sa zhostíme úlohy Eve a postavíme sa už zmienenej, bližšie nešpecifikovanej, hrozbe.

Ukážka pripomína kombináciu hack and slash a typického Souls like projektu, ktorý preverí vaše hráčske schopnosti. Súbojový systém nešetrí typickými efektami ako z obdobných východných hier, pričom zástup monštier vyznieva rôznorodo a dostatočne unikátne. I keď je, samozrejme vidieť, že v Japonsku a Kórei stále vládnu chobotničie potvory. Vizuálna stránka je skutočne bezchybná a akcia svižná, kde by bolo vhodné zmieniť, že nás okrem bitiek čakajú aj pasáže, v ktorých je nutné skákať.

Dátumu vydania sme sa zatiaľ nedočkali. Dokonca ani nebolo prezradené časové okno, v ktorom by Project Eve mal vyjsť. Každopádne, vieme, že si akčnú hru zahráme na konzolách PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S, no a chýbať by nemali ani osobné počítače. Či sa pridajú aj iné platformy je momentálne otázne, avšak vylúčené to nie je. A kedy možno očakávať ďalšie správy? Nie je vylúčené, že prichádzajúce Tokyo Game Show prinesie nové zaujímavé novinky týkajúce sa práve Project Eve.

Komentuj!

komentárov