Register

A password will be e-mailed to you.

Áno, séria Tales prechádza do svojej novej fázy. Sága z produkcie Bandai Namco Entertainment bola v podstate Final Fantasy, akurát s nižším rozpočtom a s mierne archaickými mechanikami a hernými princípmi. Jednoducho povedané, zmienená séria od Square Enix bola omnoho progresívnejšia a modernejšia než rozsiahle a rozmanité Tales, ktoré však dokázalo ponúknuť pútavé a nekonvenčné príbehy. Najnovší prírastok pritom bude niesť pomenovanie of Arise, pričom práve dostal posledný trailer pred oficiálnym vydaním.

Ak sa niekedy Tales priblížilo k modernosti kolosálneho Final Fantasy, je to práve teraz. S príchodom novej konzolovej generácie sa autorský tím rozhodol o poriadnu zmenu, ktorá sa prejavila najmä v grafickej stránke, audiu a celkovej vizuálnej prezentácii. Hrateľnosť však stále spadá do tradičného JRPG so všetkým, čo k tomuto žánru patrí. Čakajú na vás akčné (arénové) súboje plné úchvatných atrakcií a nespočetných farieb, kde neraz chaos preberá vedenie nad všetkým. Je nutné upozorniť, že prítomná rýchlosť nie je pre každého a smršť efektov môže pre niekoho pôsobiť kontraproduktívne, až nepríjemne.

Keďže ide o rýdze akčné JRPG, k dispozícii bude hneď niekoľko unikátnych postáv, ktoré sa odlišujú nielen schopnosťami v rámci dynamických duelov, ale aj osobitým charakterom. Scenáristi si dali záležať na početnosti i kvalite prítomných dialógov (to prezrádza už dostupné demo), ale musíte sa zmieriť s tým, že naratívna línia je plná infantilnosti a istej naivity, ktorá je pre žánrové projekty vlastne esenciálna.

Kedy sa však dočkáme Tales of Arise? Vydanie je naplánované na 10. september 2021, pričom z očakávanej hry sa budú tešiť majitelia konzol PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S a PC. K odkladom už pritom nemôže dôjsť, nakoľko vyšli zahraničné a nadmieru pozitívne recenzie, v ktorých titul zbiera známky okolo osemdesiatky. Pustíte sa do ďalšej veľkej JRPG hry alebo počkáte na PC vydanie siedmeho Final Fantasy, ktoré sa javí byť stále reálnejšie a reálnejšie? Dajte nám vedieť prostredníctvom dostupnej komentárovej sekcie.

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Veľký fanúšik hier, ktorý si dokáže rovnako užiť temnú adventúru ako aj futuristické FPS. Hry hrávam v podstate od malička a asi aj preto som si k nim vybudoval veľký vzťah a stali sa aj mojou najväčšou vášňou. Okrem hier samozrejme obľubujem filmy a miestami si prečítam dobrú knihu. No hry budú mať v mojom srdci vždy najväčšie miesto.

Súvisiace príspevky