Register

A password will be e-mailed to you.

Už dávnejšie sme vás informovali o vývoji remaku prvého dielu Gothic série. V tom čase Steam ponúkal iba hrateľný teaser, ale po založení štúdia Alkimia Interactive z Barcelony, ktoré získalo vývoj tohto remaku pod svoje krídla, dostal tento pozoruhodný počin na Steame aj svoj oficiálny profil.

Keďže prvý Gothic v tomto roku navyše oslávil 20 rokov od svojho vydania, pozornosť sa znovu zameriava na túto, kedysi tak kultovú sériu, ktorá však nedopadla práve najlepšie.

Na stránke vývojárov sa stále postupne objavujú nové screenshoty, zobrazujúce predovšetkým krajinu Kolónie. Gothic Playable Teaser neprijali všetci fanúšikovia práve nadšene, a preto ich iste poteší, že aktuálne vyznenie celého remaku sa už viac približuje originálnemu konceptu. Predovšetkým kritizovaná farebnosť sa stlmila a ubudli rôzne odlesky slnka. Súčasnou snahou je všetky známe scenérie viacej priblížiť atmosfére staršej predlohy. Tvorcovia však naďalej zachovali napríklad kritizovaný vzhľad známych mrchožrútov, ikonických zvierat série, ktorých barcelonské štúdio premenilo na akýchsi dinosaurov.

Dátum vydania stále nebol oznámený, zatiaľ sme sa dočkali iba kusých informácií o hardwarových požiadavkách, keďže na platforme PC budeme potrebovať 30 GB miesta na disku a 8 GB operačnej pamäte. Stále platí, že Gothic 1 Remake vyjde okrem platformy PC aj na Xbox Series X|S a PlayStation 5.

Komentuj!