Register

A password will be e-mailed to you.

Vo februári tohto roku vyšlo po niekoľkých odkladoch očakávané pokračovanie série Stronghold, ktoré nás po prvýkrát zaviedlo do Ázie. Stronghold Warlords získal vo svete rozporuplné hodnotenia, u nás však obstál v recenzii vcelku pozitívne, keďže do série, ktorá dlhodobo stagnovala, priniesol nový vietor. Od vydania autori neustále pracujú na aktualizáciách a práve vydali aj svoje druhé DLC, ktoré nám predstaví slávneho mongolského vojvodcu, veľkého chána a čínskeho cisára Kublaj-chána.

Rovnako ako aj prvé DLC je aj toto zamerané najmä kampaň, keďže pridáva až 6 nových misií a v krátkosti nám vyrozpráva príbeh tohto významného vládcu. Okrem neho však do hry pribudli aj dvaja noví vojvodcovia ovládaní UI, ktorých môžete vidieť v šarvátkach alebo multiplayeri. Ide o opičieho a pávieho vojvodcu. Opičí vojvodca prichádza s prekvapivými a nepredvídateľnými taktikami, pričom dokáže napodobniť jednu unikátnu schopnosť iného vojvodcu. Zároveň jeho špeciálnym dekrétom je povolať skupinu obliehacích rebríkov.

Druhým vojvodcom je páv, ktorý napomáha vašej ekonomike a zároveň vám pomôže zvýšiť aj vašu popularitu tým, že vám poskytne hodváb, aby ste mohli upriasť látku na šaty. Okrem toho vám vie poskytnúť peniaze alebo cisárskych vlajkonosičov. Okrem týchto noviniek vás čaká aj 10 nových úspechov. Cena tohto DLC bola stanovená na 3,99 €, čo je vcelku prijateľné, keď si to porovnáme s DLC ku Stronghold Crusader 2, ktoré pridali len 2 UI vládcov a pár nových máp bez príbehu.

Oslovilo vás toto nové DLC? Hrali ste už toto nové pokračovanie Strongholdu alebo čakáte, kým vývojári vydajú čo najviac aktualizácii a všetky DLC? Napíšte nám o tom do komentárov.      

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Počítačovým hrám sa venujem už od detských čias. Mojím najobľúbenejším žánrom boli real-time stratégie (C&C, Jurassic Wars, Cossacks). Pri hrách však uprednostňujem najmä príbeh. V roku 2019 som začal prekladať hry do slovenského jazyka a dnes som členom slovenskej komunity amatérskych prekladateľov - lokalizácie.sk. Našim cieľom je ukázať, že si hry zaslúžia byť aj v slovenčine a zároveň tak aj pomôcť CZ/SK prekladateľskej scéne. Na stránke somhráč.sk pracujem ako externý redaktor, pričom píšem najmä recenzie na hry, ktoré boli preložené do slovenčiny alebo je možné, že niekedy v budúcnosti by sa mohli dočkať sk prekladu.

Súvisiace príspevky