Register

A password will be e-mailed to you.

Tvorcovia pripravovaného RPG The Waylanders zo španielskeho štúdia Gato sa môžu pochváliť spoluprácou so spisovateľom Markom Laidlawom, presláveného predovšetkým v úlohe kreatívneho riaditeľa prvého dielu Dragon Age. No a ich pripravovaný titul je založený na rovnakých základoch.

Rovnako ako v spomínanom slávnom prvom dieli Dragon Age, tak aj vo The Waylanders s partiou hrdinov prechádzate viac-menej lineárne mapy a bojujete zo zástupmi protivníkov v real-timových súbojoch, obsahujúcich možnosť taktickej pauzy. Tak isto máte možnosti voľby pohľadu tretej osoby alebo z vtáčej perspektívy. Avšak okrem týchto už známych vecí obsahuje hra aj viacero nových a sviežich nápadov. Samotný príbeh vychádza čiastočne z keltských legiend a je rozdelený na dve časové roviny, medzi ktorými hlavný hrdina alebo hrdinka môže voľne cestovať. V staršej keltskej, aj v novšej stredovekej epoche budete mať rozdielnu partiu hrdinov, vaše činy však budú ovplyvňovať oba tieto svety.

Za zmienku stojí inovatívny súbojový systém postavený na potrebe využívania špeciálnych formácií. To konkrétne znamená, že napríklad označíte zároveň čarodejníka a aj dvoch bojovníkov a zmorfujete ich do podoby šabľozubého tigra. Podobných možností netradičných formácií sú celé desiatky, pričom platí, že do každej situácie sa hodí iná. Aby ste mali predstavu, ako to vyzerá, máte k dispozícii záznam hrania prezentujúci rozvetvené dialógy, úlohy a ťahový boj v tejto mytologickej fantasy CRPG. Video obsahuje aj české titulky, ktoré si stačí zapnúť.

Technické spracovanie a samotná hrateľnosť pôsobí na pohľad zaujímavo, avšak či tento titul prerazí do širšieho hráčskeho povedomia, zostáva otvorené. V Early Access je hra dostupná už teraz, pričom dátum vydania plnej verzie bol len v týchto dňoch stanovený na 16. november 2021.

Komentuj!

O autorovi

Od útleho veku hráč počítačových hier, holdujúci najmä žánrom RPG, adventúr a stratégií. Rovnako milovník kvalitnej beletristickej a odbornej filozofickej literatúry, študent filozofie a fanúšik európskej aj americkej kinematografie od 30. rokov do 70. rokov 20. storočia.

Súvisiace príspevky