Register

A password will be e-mailed to you.

Mnohí z vás už určite čítali (alebo prípadne aj skúšali) o kórejskom sandbox MMORPG Black Desert Online od vývojárskeho štúdia Pearl Abyss. To klasicky zobrazovalo, rovnako ako väčšina MMORPG hier, konflikt medzi dvoma znepriatelenými stranami, na rozdiel nich však obsahovalo množstvo inovácií. Za zmienku stojí napríklad parkour systém, umožňujúci interagovať s prostredím, alebo originálny bojový systém, spočívajúci vo vlastnom mierení a chvatoch.

Black Desert Online bol prvotinou vývojárov z Pearl Abyss a doteraz ide o ich jedinú dokončenú hru. Nie je to však dávno, čo štúdio ohlásilo vývoj novej hry, nazvanej Shadow Arena, ktorú je aktuálne možné hrať v predbežnom prístupe. Ide o akčný PvP Battle Royale titul zasadený do rovnakého fantasy sveta ako Black Desert Online. Základom hrateľnosti sú, tak ako vo všetkých podobných hrách, súboje jednotlivých postáv, pričom zvíťazí tá, ktorá ako jediná zostane na bojisku živá.

Medzi ďalšie typické prvky Battle Royale hier, ktoré Shadow Arena obsahuje, patrí akási temná hmla, ktorá prichádza zo všetkých strán a pomaly zmenšuje rozmery arény. Jednotlivé mapy okrem na život a na smrť bojujúcich hrdinov obsahujú aj množstvo neutrálnych tvorov. Titul zahŕňa deväť rôznych povolaní a dva Battle Royale režimy: Solo a Duo. K dispozícii je tiež možnosť privátneho zápasu a cvičná hala, ktorá umožňuje zápasiť s ostatnými hráčmi (1v1). Na výber máte medzi deviatimi rozličnými charaktermi, z ktorých každý má vlastné unikátne schopnosti.

Shadow Arena, aktuálne teda v predbežnom prístupe, nemá zatiaľ oficiálne stanovený dátum vydania plnej verzie. Hra vo finálnej podobe zrejme prejde množstvom zmien a úprav. Len teraz sa hráči napríklad sťažujú na výraznú nevyváženosť jednotlivých postáv. A narozdiel od predchádzajúceho titulu Black Desert Online, pravdepodobne, nevyjde na iné platformy, ako PC.

Komentuj!