Register

A password will be e-mailed to you.

Očakávaný remake prvého dielu klasickej hororovej série Dead Space z dielne tvorcov EA Motive vyjde asi skôr, ako sme si mysleli. Dátum bol zatiaľ neurčito stanovený niekedy na jeseň roku 2022.

Pozoruhodnou novinkou je taktiež správa, podľa ktorej EA plánuje ešte do konca tohto roka odhaliť viac dodatočných informácií o tomto pripravovanom remaku. Ide o nepochybne pozitívnu správu pre všetkých fanúšikov nielen série Dead Space, ale aj vo všeobecnosti sci-fi hororových hier, nakoľko Dead Space je stále jedným z najvydarenejších titulov tohto žánru. Žiaľ, doteraz sme mali možnosť zazrieť prostredníctvom krátkeho reveal traileru iba bytosť zvanú nekromorf a likvidátora tohto druhu bytostí, hlavného hrdinu Isaaca Clarkea.

Časom sa však nabalili ďalšie i zaujímavé informácie. V prvom rade sa na tvorbe remaku podieľa veterán série Assassin’s Creed, Eric Baptizat, čo môže na výslednej kvalite hry len pridať. Okrem toho je pozitívnou novinkou správa, že remake nebude obsahovať žiadne nahrávacie obrazovky ani mikrotransakcie a možno dokonca prinesie i pasáže vystrihnuté z pôvodnej hry kvôli technickým dôvodom.

Komentuj!