Register

A password will be e-mailed to you.

Jenna Coleman, anglická dabérka postavy princeznej Melie z druhého dielu Xenoblade Chronicles, povedala ešte v júni behom videochatu na YouTube kanáli Din’s Meteorite, že sa pracuje na ďalšej, tretej časti tejto série. Fanúšikovia si však túto reč povšimli len nedávno.

Jenna Coleman sa objavila v roli postavy princeznej Melie Antiqui v pôvodnom dieli Xenoblade Chronicles (2010) a neskôr si zopakovala svoju úlohu v dodatočnom obsahu, ktorý bol súčasťou remasteru pre Nintendo Switch v roku 2020. Širšej verejnosti je však známa hlavne pre svoje účinkovanie v populárnom seriáli Doctor Who. V tomto videochate priamo uviedla, že prvý diel vyšiel ešte pre desiatimi rokmi a pri tvorbe druhej časti ju vývojári znovu oslovili. Pri zmienke o novom pokračovaní povedala doslova: “Áno, myslím, že robia na ďalšom dieli. Nie som si však istá, či to môžem povedať.”

Druhá indícia pochádza od bývalého redaktora Game Informeru Imrana Khana, ktorý s odvolaním na nemenovaný zdroj uviedol, že sa vývojári zo štúdia Monolith Soft (patriaceho pod Nintendo) blížia do finálnej fáze vývoja tretieho dielu série Xenoblade Chronicles. Článok bol pred pár dňami zverejnený na Fanbyte.

Xenoblade Chronicles 3 mal byť údajne oznámený už na začiatku tohto roku, pričom s vydaním sa počítalo ešte počas tejto zimy. Vývoj bol však spomalený vďaka pokračujúcim protipandemickým opatreniam a takisto kvôli lepšej hardwarovej optimalizácii. Na záver si ešte pripomeňme, že videohra Xenoblade Chronicles 2 vyšla exkluzívne pre konzolu Nintendo Switch v decembri 2017, a následná expanzia Xenoblade Chronicles 2: Torna – The Golden Country v septembri 2018. Každopádne, možný vývoj situácie okolo tohto titulu budeme v redakcii i naďalej sledovať.

Komentuj!

komentárov