Register

A password will be e-mailed to you.

Niekto by mohol povedať, že hororových hier je už ako maku. Ale skúsme povedať, koľko z nich je vážne kvalitných. Tak to sa niekedy dá ťažko posúdiť. Rozhodne však viacerí vývojári na nás stále chrlia stále ďalšie tituly, ktoré nás majú vyľakať. Tento rok by sme sa však mali dočkať zaujímavej hororovej adventúry s názvom Tormented Souls, ktorá na prvý pohľad vyzerá tak, že sa značne inšpirovala známymi survival horormi ako Resident Evil, Silent Hill alebo Alone in the Dark.

Čo nás teda v Tormented Souls čaká? Rozhodne to vyzerá tak, že hra sa bude niesť najmä v duchu Silent Hillu (aspoň na základe prvých dojmov). Stretneme sa divnými monštrami a zákernými hádankami. Budeme preskúmavať temné kúty a bojovať o vlastné prežitie.

Už na základe traileru, obrázkov z hry alebo dema to zatiaľ vyzerá tak, že sa vývojári vydali správnym smerom a čaká nás oldschool zážitok, aký sme tu už dlhšie nemali. Takže nám ostáva dúfať, že sa im ich dielo podarí úspešne dotiahnuť do konca a my sa už čo najskôr dočkáme vydania tohto titulu. Pokiaľ sa neviete dočkať tejto hry ako my v redakcii, tak si môžete zatiaľ vyskúšať aspoň demo, ktoré nájdete na Steame.

Konkrétny dátum vydania zatiaľ nebol stanovený, ale Tormented Souls by mal vyjsť na platformách Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC.

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Počítačovým hrám sa venujem už od detských čias. Mojím najobľúbenejším žánrom boli real-time stratégie (C&C, Jurassic Wars, Cossacks). Pri hrách však uprednostňujem najmä príbeh. V roku 2019 som začal prekladať hry do slovenského jazyka a dnes som členom slovenskej komunity amatérskych prekladateľov - lokalizácie.sk. Našim cieľom je ukázať, že si hry zaslúžia byť aj v slovenčine a zároveň tak aj pomôcť CZ/SK prekladateľskej scéne. Na stránke somhráč.sk pracujem ako externý redaktor, pričom píšem najmä recenzie na hry, ktoré boli preložené do slovenčiny alebo je možné, že niekedy v budúcnosti by sa mohli dočkať sk prekladu.

Súvisiace príspevky