Register

A password will be e-mailed to you.

Hideo Kojima vraj v súčasnosti pripravuje hororovú epizodickú hru pre cloud, o vydanie ktorej rokuje s Microsoftom. Pre nás je však aktuálne dôležitejšie to, že pre fanúšikov svojho zatiaľ posledného počinu pripravil takzvanú Director’s Cut verziu, ktorá sa po nedávnom oznámení konečne predstavila trochu podrobnejšie.

V prvom rade tu máme dátum vydania, ktorý znie 24. september 2021. Death Stranding Director’s Cut teda dorazí po letných prázdninách, vďaka čomu bude mať Sony exkluzívnu hru pre PS5 aj na začiatku jesene. Podľa Kojimu pôjde o “definitívny zážitok”, pretože vylepšená verzia prinesie obsah, ktorý sa do pôvodnej hry nedostal.

Samozrejme, dôjde na vylepšenie vizuálu, podporu DualSense ovládača, no dočkáme sa aj nových misií, zbraní, či súbojov s nepriateľmi. Okrem toho autori upravili súbojový systém, pridali preteky v rámci režimu Fragile Circuit a aj tréningové misie, ktoré nováčikovia bezpochyby ocenia.

Director’s Cut edícia navyše prinesie aj tematický Half-Life a Cyberpunk 2077 obsah, ktorý si zatiaľ možno užívať iba v PC verzii. Keď už sme spomínali vizuálne vylepšenia, na výber bude z dvoch režimov, a to Performance mód, kde sa možno tešiť na dynamické 4K rozlíšenie pri 60fps a Fidelity mód s natívnym 4K (pravdepodobne pri 30fps), pričom oba režimy prinesú aj podporu HDR a ultra-wide monitorov.

Ak vlastníte pôvodnú verziu pre PS4, môžete si titul upgradnúť na Death Stranding Director’s Cut Digital Deluxe Edition pre PS5 za 10€. Nový obsah a vylepšenia tak nebudú dostupnú zadarmo, no uvedená suma naozaj nie je vysoká, obzvlášť pre fanúšikov. V rámci Digital Deluxe edície si navyše budete môcť užiť nasledovné bonusy.

Zdroje: State of Play (08.07.2021), PlayStation.Blog

Komentuj!