Register

A password will be e-mailed to you.

Posledný diel série Dead Space vyšiel v roku 2013 a pracovalo na ňom štúdio Visceral Games, ktoré bolo v roku 2017 zatvorené. Fanúšikovia však aj naďalej čakajú na pokračovanie. Dočkáme sa len nejakého remaku alebo nás čaká reboot série? To sa, bohužiaľ, zatiaľ nevie.

Pokiaľ ste sa so sériou Dead Space ešte nestretli, tak mali by ste vedieť, že sa jedná o survival hororovú TPS, ktorá sa hrateľnosťou podobá novším dielom Resident Evil. Vyšli 3 diely a 1 príbehové DLC k tretiemu dielu. Séria bola ukončená kvôli tomu, že EA nebolo spokojné s tým, koľko im zarobil práve tretí diel. Čo ani nie je čudné, keďže ten sa značne odlišoval od predchádzajúcich dielov. Obsahoval coop v príbehovom režime a taktiež bol aj prekopaný systém munície do zbraní. Do všetkých zbraní sa používal ten istý typ munície, čím sa do popredia viac dostala akčná stránka hry.

Vo všetkých dieloch ste sa ocitli v koži vesmírneho inžiniera Isaaca Clarka. Vzhľadom k tomu, že nešlo o vojaka, tak ste podľa toho mali prispôsobený aj arzenál zbraní, čo bolo značne originálne a dopĺňalo to atmosféru. Je teda trochu smutné, že sme sa dodnes nedozvedeli, ako sa jeho príbeh skončil.

Či už nás čaká reboot série alebo remake prvého dielu, stále je tu iskrička nádeje, že pokiaľ sa EA Motive hra vydarí, tak sa možno jedného dňa dočkáme aj uzatvorenia Isaacovej odysey.

Komentuj!