Register

A password will be e-mailed to you.

V roku 2018 vyšla stratégia Jurassic World Evolution, v ktorej ste si mohli vybudovať svoj vlastný dino-park. O titul sa postaralo štúdio Frontier Developments, ktoré má s tycoonmi bohaté skúsenosti, čo sa odzrkadlilo aj na kvalite výsledného produktu. A hoci išlo o dobre prijatý počin, priestor na zlepšenie je vždy. A tak sa do sveta dinousarov vrátime v pokračovaní, ktoré dostalo jednoduchý názov Jurassic World Evolution 2.

Na oznámenie sequelu si síce fanúšikovia počkali tri roky, no bezpochyby im slová Jeffa Goldbluma, ktorý hru predstavil počas Summer Games Fest: Kickoff Live!, urobili radosť. Počas samotnej prezentácie sme sa mnoho nedozvedeli, no následne vydaná tlačová správa už ako-také informácie poskytla.

Na hráčov bude čakať nová, strhujúca príbehová kampaň, pričom sprevádzať ňou budú herci, ktorých poznáme z filmov Jurassic Park/World. Tešiť sa možno na rôzne nové funkcie, štyri herné režimy a rozrastie sa aj zoznam dinosaurov, aby si fanúšikovia mohli vytvoriť presné taký park, ako si predstavujú. Medzi tieto druhy budú patriť napríklad nové lietajúce a morské typy dinosaurov, ktoré by mali vyzerať reálnejšie a uveriteľnejšie, než kedykoľvek doposiaľ. Nové druhy, samozrejme, obdržia aj nové spôsoby chovania sa pri vzájomnej interakcii, súbojoch či reakciách na okolitý svet.

Po prvý raz sa pozrieme aj mimo súostrovie Muertes. Vlastné jurské svety budeme môcť budovať v nových prostrediach, a to od hustých lesov po vyprahnuté púšte, čo by malo prispieť k variabilite a lepšej hernej dobe.

Jurassic World Evolution 2 je vo vývoji pre PC a konzoly PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One a Xbox Series X|S. Verzia pre Nintendo Switch zatiaľ oznámená nebola, no keďže prvý diel na tejto platforme vyšiel, je možné, že časom dorazí aj sequel. Presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, no titul by mal vyjsť ešte tento rok.

Zdroje: Summer Games Fest: Kickoff Live!, tlačová správa

Komentuj!