Register

A password will be e-mailed to you.

Ďalší mesiac so sebou prináša nával nových hier najrozličnejších žánrov. No i napriek skutočnosti, že množstvu našich čitateľov sa môže javiť jún ako vyprahnutý v porovnaní s májom, nič to nemení na skutočnosti, že aj súčasný mesiac prináša pozoruhodné kúsky, ktoré určite stoja za vašu pozornosť. O aké hry ide?

Favoritom aktuálneho mesiaca je jednoznačne dlho očakávaný titul Ratchet & Clank: Rift Apart, no fanúšikovia japonských RPG kúskov sa môžu tešiť na konečné vydanie Final Fantasy VII Remake Intergrade. Ani pre majiteľov Nintenda Switch nepôjde o mesiac sucha, keďže môžu s napätím očakávať vydanie hry Mario Golf: Super Rush, ktorá vychádza exkluzívne na túto platformu. Zabudnúť nemôžeme ani na akčný počin Necromunda: Hired Gun, či na multiplayerový kúsok zo stredovekého prostredia Chivalry 2. O všetkých týchto hrách sa dozviete v našom článku.

Necromunda: Hired Gun
Žáner: FPS akcia
Platformy: PC, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox Series X|S
Vývojár: Streum On Studio
Dátum vydania: 1. jún 2021

Akčný singleplayerový titul Necromunda: Hired Gun, od štúdia Streum On Studio a vydavateľa Focus Home Interactive, vychádza už dnes, 1. júna, pričom sa odohráva v známom univerze Warhammeru 40 000. Príbeh tu nebude hrať významnejšiu rolu, keďže celý kúsok má byť sústredený okolo jedinej zložky: nekonečného masakru a násilia. Ujmete sa v ňom roly nemilosrdného nájomného zabijaka, ktorého prakticky jedinou úlohou bude zlikvidovať všetkých mutantov a gangstrov, ktorí sa nešťastne ocitnú na dosah jeho zbrane.

K dispozícii budete mať širokú paletu zbraní, veľké množstvo najrôznejších augmentov, prinášajúcich rôzne výhody, od behania po stene až po skok cez hlboké priepasti a takisto robotického psa, kybermastifa, ktorý bude schopný vyňuchať a aj zabiť skrytých protivníkov.

Chivalry 2
Žáner: Bojová hra
Platformy: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X|S.
Vývojár: Torn Banner Studios
Dátum vydania: 8. jún 2021

Chivalry 2 je multiplayerová akčná hra z pohľadu prvej a tretej osoby vyvíjaná štúdiom Torn Banner Studios a vydávaná spoločnosťou Tripwire Interactive. Titul je inšpirovaný epickými stredovekými bitkami, treba však spomenúť, že ide o pokračovanie počinu Chivalry: Medieval Warfare z roku 2012. Ako hráči budete mať možnosť zúčastniť sa všemožných bitiek a vyskúšať si najrozličnejšie role, od lukostrelca, cez šermiara na bojovom poli, až po jedného z nespočetného množstva vojakov, ktorí obliehajú hrad. Na výber budete mať zo štyroch tried a dvanástich podtried, z ktorých každá má svoje vlastné jedinečné zbrane a schopnosti.

Vo všetkých herných režimoch proti sebe stoja rytieri Agáty, ktorí nosia modré a biele oblečenie, a rytieri z takzvaného Mason Order, ktorí naopak nosia červené a čierne oblečenie. Hra obsahuje režimy Team Deathmatch a “Team Objective”, ktorý podporuje maximálne 64 hráčov. V režime “team objective” musí jedna skupina preniknúť do hradu protihráčov a odstrániť ich kráľa, zatiaľ čo druhá skupina má za úlohu hrad brániť. Boj je rozdelený do rôznych fáz, pričom každá fáza má svoje vlastné jedinečné ciele. Po úspešnom útoku hráčov na hrad sa najlepší hráči z brániaceho tímu stanú kráľmi a získajú rôzne herné výhody. Každá fáza bitky je časovo ohraničená a ak sa útočníkom nepodarí splniť ciele v stanovenom čase, obrancovia zápas vyhrajú.

Final Fantasy VII Remake Intergrade
Žáner: jRPG
Platformy: PlayStation 5
Vývojár: Square Enix
Dátum vydania: 10. jún 2021

Final Fantasy VII Remake Intergrade od štúdia Square Enix je aktualizovaná reedícia Final Fantasy VII Remake z roku 2020, ktorá pridáva nové vylepšenia, bossov a dodatočnú epizódu zameranú na postavu Yuffie Kisaragi s názvom FF7R EPISODE INTERmission. Okrem vyššie vymenovaného bude Final Fantasy VII Remake Intergrade zahŕňať úpravy formálneho rázu, ako kvalitnejšie textúry, osvetlenie a detaily pozadia, či kratšie nahrávacie doby. Titul takisto predstaví takzvaný Photo Mode prístupný zo zapauzovanej obrazovky, ktorý hráčom umožní virtuálne vyfotografovať herné scény.

V bonusovej epizóde, o ktorej sme sa už zmienili, bude vystupovať Yuffie ako hlavná hrateľná postava. Práve tá sa rozhodne infiltrovať Midgar, aby ukradla špeciálnu Materiu od korporácie Shinra pre svoju domovinu Wutai. Integrade verziu bude možné zakúpiť samostatne, no pokiaľ náhodou vlastníte PS4 edíciu pôvodnej hry, stačí vám ju zdarma vylepšiť na PS5 verziu a zakúpiť iba epizódu INTERmission.

Ratchet & Clank: Rift Apart
Žáner: 3rd person strieľačka, plošinovka
Platformy: PlayStation 5
Vývojár: Insomniac Games
Dátum vydania: 11. jún 2021

Ratchet & Clank: Rift Apart je pripravovaná strieľačka z pohľadu tretej osoby, obsahujúca niekoľko prvkov žánru plošinoviek, ktorú vyvíja spoločnosť Insomniac Games a vydáva Sony Interactive Entertainment. Ide o šestnásty diel série Ratchet & Clank, odohrávajúci sa bezprostredne po udalostiach ze hry Ratchet & Clank: Into the Nexus z roku 2013. Titul zachováva prvky predchádzajúcich hier, ako sú prestrelky, zbieranie skrutiek, automatické a manuálne vylepšovanie zbraní a zdravia a mnohé iné zložky. Hlavnou postavou bude už tradične Ratchet, ktorého bude sprevádzať jeho robotický priateľ Clank.

V Ratchet & Clank: Rift Apart budú obaja protagonisti prechádzať rozličnými svetmi a dimenziami, aby zabránili ich úhlavnému nepriateľovi, doktorovi Nefariusovi, využiť náhly katastrofický kolaps dimenzií a konečne dosiahnuť sen o konečnom vyhladení organického života vo vesmíre. Príčinou tohto kolapsu má byť nefunkčný Dimensionátor, mocný artefakt vytvorený rasou Lombaxov, schopný vytvárať trhliny do iných svetov. V procese ničenia Dimensionátora sa Ratchet oddelí od Clanka po tom, čo sa dostane do alternatívnej dimenzie, v ktorej vládne Nefariova mocnejšia verzia, cisár Nefarious. Ratchet a Clank sa spoja s lombaxom menom Rivet, ktorá vedie odboj proti cisárovi Nefariovi, aby spoločne prekazili plány ich spoločných nepriateľov.

Mario Golf: Super Rush
Žáner: športová hra
Platformy: Nintendo Switch
Vývojár: Camelot Software Planning
Dátum vydania: 25. jún 2021

Mario Golf: Super Rush je pripravovaná golfová videohra vyvíjaná spoločnosťou Camelot Software Planning a vydávaná spoločnosťou Nintendo. Ide v poradí o siedmy diel série Mario Golf po Mario Golf: World Tour z roku 2014, pričom obsahuje rôzne postavy zo série Mario, ktoré medzi sebou budú súťažiť v golfe. Prostredníctvom tradičných golfových pravidiel je vaším hlavným cieľom dostať loptičku do jamky s čo najmenším počtom úderov pomocou rôznych golfových palíc, ktoré budete mať k dispozícii. Ten kto dokončí hru s najnižším počtom úderov, je v rámci súťaže víťazom zápasu.

Každá postava v zozname hry má jedinečné schopnosti, ktoré môžete využiť, ako napríklad Luigi, ktorý má schopnosť zmraziť zem. Super Rush pridáva aj ďalší nový režim s názvom Battle Golf, ktorý sa odohráva na špeciálnom ihrisku s arénou, kde musíte ako prví potopiť loptičku do ľubovoľnej trojice z deviatich otvorených jamiek, aby ste vyhrali. Okrem toho titul obsahuje príbehový režim s názvom “Golfové dobrodružstvo”, ktorý obsahuje prvky RPG hry, ako je získavanie skúseností alebo napríklad postup v štatistikách.

Takže to bol náš výber najzaujímavejších videoherných počinov, na ktoré sa môžeme tešiť v mesiaci jún. Samozrejme, každý takýto výber je vždy čiastočne subjektívny, takže keď máte vlastného videoherného favorita, pokojne ho môžete spomenúť v komentároch.

Komentuj!