Register

A password will be e-mailed to you.

Ubisoft sľúbil, že sa dočkáme oficiálneho predstavenia najnovšieho prírastku do akčnej rodinky menom Far Cry. Dostane populárna herná značka adekvátne novinky, prípadne sa bude niesť v duchu oficiálnych dielov ságy (s výnimkou apokalyptického New Dawn a futuristického Blood Dragon), čiže primárne ponúkne brutálnu a nekompromisnú akciu s priemerným príbehom a zabudnuteľnými postavami? Ukážka nám to sčasti prezrádza, pričom na jej konci sa dozvedáme aj o fixnom dátume vydania. Je blízko?

Hoci sa to nemusí zdať, no Far Cry 5, teda posledný plnohodnotný diel v sérii, vyšiel pred viac ako tromi rokmi (cítite sa staro?). Francúzski autori teda neservírujú obľúbenú akčnú ságu s kadenciou Call of Duty alebo Assassin’s Creed, ktorý však v poslednom období taktiež výrazne spomalil. Najmä preto sa hráči na nový prírastok spravidla tešia. Predsa len, bezmyšlienkovito si zastrieľať v atraktívnom prostredí je vždy veľká zábava, pričom túto vetu by sme mohli aplikovať na ktorýkoľvek diel od nadmieru úspešnej tretej časti, kde sa objavil Vaas Montenegro. Čo všetko nám prezradil gameplay trailer na šestku?

Dejiskom hrania bude tropický ostrov Yara, ktorý ale nepripomína prostredie trojky. Kulisy sú omnoho špinavšie, nepriateľskejšie a podstatne menej exotické, takže evokujú skôr kombináciu päťky a už niekoľkokrát zmieneného tretieho dielu, ktorý fanúšikovia považujú za doposiaľ nepokorený vrchol kvality.

Pokiaľ ste náhodou očakávali, že vývojári z francúzskeho Ubisoftu budú tlačiť sériu do serióznejšieho tónu, sklameme vás. Áno, hlavný antagonista v podaní Giancarla Esposita (Breaking Bad, The Mandalorian) má nepochybne temné pozadie a scény s ním mnohým hráčom nedajú vydýchnuť, avšak zvyšok hrateľnosti (teda podstatná časť celého titulu) sa bude niesť v arkádovom a odľahčenom duchu, ktorý veľmi dobre poznáme z početných predchodcov. To znamená, že vás čakajú tábory, jednoduché vedľajšie úlohy, rôzne poklady a arzenál rôznorodých zbraní.

Je pravdou, že vo Far Cry 6 nájdete množstvo tradičných zbraní, čiže využijete snáď všetko od automatických pušiek, cez jednoručné pištole, až po drvivé brokovnice, ktoré porciujú nepriateľské mäso. Zverejnená ukážka však hovorí, že bojovník musí vedieť využívať svoje prostredie a jeho súčasti. To znamená, že sa počas hrania dostanete k prazvláštnym “monštrám” v podobe mechanických zbraní, ktoré napríklad strieľajú disky (doslova) alebo pripomínajú podomácky vyrobený rotačný guľomet. Prítomné dizajny vyznievajú trochu zvláštne a tak úplne nezapadajú do prítomného prostredia. A to ste ani zďaleka nevideli všetko…

K chrbtu si totiž viete pripevniť odpaľovacie rakety, ktorými strieľate po tankoch alebo davoch nepriateľských skupín. To stále nie je všetko, pretože svoje zastúpenie si tu nájdu i zvery. Viete si spriateliť aligátora so zlatým zubom (hypsterský flex) alebo psíka s umelými zadnými nohami (respektíve s akýmsi vozíkom, ktorý packy supluje). Ako vidíte, autori s bizarnými nápadmi rozhodne nešetria, čo nebude po chuti úplne každému. Dokonca si viem predstaviť, že sa tieto štýly budú značne biť, keďže autori nezriedka chcú plynule prechádzať z úplnej bizarnosti do absolútneho seriózna, čo je jednak neľahká úloha a súčasne to chce veľmi šikovné scenáristické pero.

Každopádne, ortieľ nemožno vyrieknuť, až pokiaľ si Far Cry 6 nezahráme. Dovtedy ide iba o domnienky a nepodložené názory, ktoré sa môžu ukázať ako mylné. V prípade, že sa ale na pokračovanie tešíte, máme pre vás veľmi dobrú správu. Nový diel k nám dorazí siedmeho októbra 2021, no a tešiť sa z neho budú majitelia širokej škály platforiem. Novinka vyjde na PlayStation 4, PlayStation 5, PC, Xbox Series X a Xbox Series S. Okrem toho sa pozrie aj na Xbox One, Stadiu a cloudovú platformu Amazon Luna. Ak teda nie ste výhradný majiteľ Nintenda Switch, akčné jatky si bezproblémovo užijete. Čo hovoríte na zverejnený gameplay a pustíte sa do morbídneho bitia nepriateľských skupín už túto jeseň?

Zdroj: YouTube.com

Komentuj!