Register

A password will be e-mailed to you.

Včerajšia epizóda State of Play nám konečne odhalila, ako bude vyzerať Horizon Forbidden West v pohybe. V zhruba 14 minút dlhej ukážke došlo na akciu, prieskum prostredia, či odhalenie niektorých noviniek v repertoári Aloy.

V prvom rade je potrebné vývojárov z Guerrilla Games pochváliť za vizuál, pretože ruiny niekdajšieho San Francisca vyzerajú jednoducho úžasne. Krajina je plná bujnej vegetácie, farieb, no a podmorský svet je jednoducho dychberúci.

Úvodné minúty síce neukazujú zásadné novinky, no následne príde rad aj na ne. Aloy bude mať k dispozícii viaceré nové vychytávky a výbavu, ktorá jej umožní prežiť v síce krásnom, no nie veľmi pohostinnom prostredí. Ide napríklad od Pullcaster, Shieldwing či potápačská maska, ktoré si je možné pozrieť priamo v akcii na priloženom videu. Upgradu sa dočkal aj Focus, ktorý po novom napríklad ukazuje i to, kadiaľ možno šplhať. Autori následne ešte dodali, že ani zďaleka neodhalili v tomto smere všetko, čo je jedine dobre.

Ďalej sme sa dozvedeli, že Horizon Forbidden West je zasadený do obdobia zhruba šesť mesiacov po udalostiach v Horizon Zero Dawn. Aloy sa vydáva na západ, kde bude skúmať záhadnú a smrtiacu nákazu, no bude pokračovať i pátranie po odpovediach, ktoré pomôžu zachrániť život na planéte.

Táto cesta však bude plná prekážok a nebezpečenstva, a to nielen v podobe nových mechanických tvorov, ale aj ľudí. Ide napríklad o kmeň Tenakth, ktorý sa naučil, ako stroje ovládať. Hlavná hrdinka však na všetko nebude sama, keďže získa nielen nových spojencov, ale vrátia sa i postavy z prvého dielu, ako napríklad Erend, ktorého možno vidieť i v ukážke zo včera. Pri súbojoch bude dôležitá nielen obratnosť, ale aj taktika, nakoľko sa bude nutné postaviť rôznym strojom ako lietajúcim Sunwingom, na zemi Aloy potrápia napríklad Clawstrideri a Tremortuskovia, no a vo vode pre zmenu Snapmawovia, či Burroweri. To ale nebude všetko, no autori si nechávajú prekvapenia v zálohe.

Bohužiaľ, čo sme sa nedozvedeli je dátum vydania, i keď vývoj napreduje dobre a ďalšie informácie majú doraziť čoskoro. Zatiaľ však platí, že Horizon Forbidden West vyjde tento rok pre konzoly PlayStation 5 a PlayStation 4.

Zdroje: State of Play, PlayStation.Blog

Komentuj!