Register

A password will be e-mailed to you.

Mladé srbské štúdio Pet Project Games, založené v roku 2020, bližšie predstavilo svoju prvotinu, ktorou je vesmírna kooperatívna strieľačka Ripout.

I napriek tomu, že ide o nový a začínajúci projekt, tvorcovia nie sú vo svojom obore žiadni nováčikovia. Na svojich oficiálnych stránkach sa chvália, že niektorí členovia ich tímu kedysi spolupracovali s rôznymi vývojárskymi štúdiami na herných projektoch ako Genesis Rising, Jane Wilde, Althora, Tower Knights či Hollywood Rush.

V každom prípade aj napriek tomu, že ich prvotina bude cielená najmä na co-op hráčov, bude obsahovať i možnosť sólo hrania, pričom autori tu implementovali i funkciu, vďaka ktorej sa náročnosť jednotlivých misií prispôsobí počtu účastníkov. Samotné misie, odohrávajúce sa na palube vesmírnej lodi preplnenej geneticky upravenými mutantmi, budú procedurálne generované. Aby to však nebolo také prosté, tvorcovia naprogramovali mutantov tak, aby dokázali ľubovoľne transformovať svoje telá, takže vy ako hráč nebudete nikdy vedieť, čo presne máte od nich očakávať.

Samozrejme, tradičné zložky co-op akčných hier nebudú ani v tomto prípade absentovať, takže môžete čakať rozličné triedy, upraviteľné zbrane či Hub, kde si budete môcť oddýchnuť pri rôznych menších arkádových hrách.

Hra sa už objavila i na Steame, pričom dátum vydania bol nastavený na 1. február 2022, treba však brať do úvahy, že môže ísť iba o čisto pracovný dátum, takže skutočné publikovanie môže nastať oveľa neskôr.

Komentuj!

O autorovi

Od útleho veku hráč počítačových hier, holdujúci najmä žánrom RPG, adventúr a stratégií. Rovnako milovník kvalitnej beletristickej a odbornej filozofickej literatúry, študent filozofie a fanúšik európskej aj americkej kinematografie od 30. rokov do 70. rokov 20. storočia.

Súvisiace príspevky