Register

A password will be e-mailed to you.

Sony robí svojim priaznivcov posledné mesiace radosť, aspoň čo sa hier v rámci predplatného PS Plus týka. Po skvelej februárovej nádielke sa nepoľaví ani v marci.

Začnime hneď najväčším lákadlom a highlightom marcovej PS Plus ponuky. Reč je, samozrejme, o Final Fantasy VII Remake, modernej prerábke kultového RPG z roku 1997 a najpopulárnejšieho dielu tejto dlhoročnej série. Remake sa, napriek počiatočným obavám skalných fanúšikov podaril, pričom si ho nikde inde ako na PS4 nezahráte, aspoň zatiaľ. Na nedávnej prezentácii State of Play bola oznámená PS5 verzia s podtitulom Intergrade, avšak je nutné upozorniť, že hoci klasickú verziu hry bude možné upgradnúť na PS5 verziu zdarma, s kópiou získanou v rámci PS Plus to nebude možné.

Druhou hrou marcovej ponuky bude pozitívne hodnotený Remnant: From the Ashes, survival strieľačka z pohľadu tretej osoby, i keď to nie je tak úplne presné. Titul totiž obsahuje Souls prvky, nechýbajú ani melee zbrane, no nad rámec toho sú prítomne aj strelné zbrane. Hra zabodovala ako u kritikov, tak i u hráčov, takže ak máte podobné záležitosti v obľube a titul ste doposiaľ nehrali, určite s ním chybu nespravíte. Svet hry sa dynamicky generuje, pričom do boja môžete vyraziť vďaka multiplayeru s ďalšími dvoma kamarátmi.

Majitelia PS5 si budú môcť svoju knižnicu hier obohatiť o first-person logický počin Maquette. Pri postupe bude nutné myslieť na to, že každý jeden objekt v hre je veľký, ale zároveň aj malý vďaka makete, ktorú musíte niekde nájsť, čo umožní vyriešiť hádanku a posunúť sa vpred. Autori sa s týmto nápadom pekne pohrali, takže ak si radi cibríte svoj mozog, potom bude Maquette hrou pre vás. Bohužiaľ, hoci je k dispozícii aj PS4 verzia, v ponuke PS Plus bude iba variant pre PlayStation 5. Ak novú konzolu ešte nemáte, nezabudnite si titul pridať do knižnice vďaka mobilnej PlayStation aplikácii, prípadne cez webový prehliadač. Na záver ešte informácia, že ide o úplnú novinku, ktorá si v rámci PS Plus odbije svoju premiéru.

Marcovú ponuku uzatvára hra číslo štyri, a to Farpoint pre PlayStation VR. First-person strieľačka vás zavedie na nie veľmi pohostinnú planétu plnú potvor, ktoré vám budú chcieť zabrániť v ceste na vašu stroskotanú stanicu. Hrať možno sólo, prípadne vďaka online co-opu aj s kamarátom. Mimochodom, ak si chcete PlayStation VR pripojiť k PS5, budete potrebovať adaptér, o ktorý si možno zdarma požiadať na tomto odkaze.

Hoci to je z marcovej ponuky všetko, i počas tohto mesiaca si stále možno aktivovať Destruction AllStars z minulomesačnej nádielky. Súboje s vozidlami zostávajú v ponuke do 5. apríla, takže ešte stále máte dostatok času obohatiť svoju hernú knižnicu o tento PS5 počin. Hoci nejde o hru, ktorá by v recenziách vyložene hviezdila, kritici i hráči sa zhodujú na tom, že ide o zábavnú záležitosť, no chýba je väčšie množstvo obsahu. To sa však zmení, nakoľko autori už oznámili, aké novinky do hry zamieria. Po odstránení Destruction AllStars bude hra v predaji za 19.99€ miesto pôvodných 69.99€.

Zdroj: PlayStation.Blog

Komentuj!