Register

A password will be e-mailed to you.

Špekulácie a rôzne neoverené úniky informácií o novej remasterovanej verzii kultového druhého dielu série Diablo sa nakoniec potvrdili. Blizzard sa predsa len rozhodol oživiť Diabla v jeho najlepších rokoch.

Len nedávno sa Jason Schreier vo svojom článku pre web Bloomberg vyjadril, že štúdio Vicarious Visions začalo v minulom roku spolupracovať s Blizzardom, pričom sa malo zameriavať hlavne na sériu Diablo, vrátane remaku Diabla II. Zaujímavosťou je, že druhé vynovené Diablo pôvodne vyvíjal takzvaný Tím 1, ktorý stojí za takými počinmi, ako je Heroes of the Storm, či StarCraft II, ale taktiež i kontroverzne prijatým Warcraft III: Reforged. Ten sa po nečakanom fiasku údajne snažil identifikovať chyby, ktoré spravil pri vývoji, aby sa podobným veciam vyhol počas vývoja remaku Diabla II. Blizzard ho však odtiaľ nakoniec stiahol a vedením vývoja boli poverení zamestnanci pracujúci na Diable IV spolu s Vicarious Visions.

Okrem PC hráčov sa vynoveného Diabla II dočkajú aj konzolisti a to konkrétne na platformách PlayStation 5, XSX|S a Switch. Fanúšikov tejto kultovej série tak čaká vskutku vynovená verzia ponúkajúca cross-save, možnosť hrať v pôvodnom, alebo modernizovanom vizuáli (ktorý sa bude dať jednoducho prepínať), remasterované cutscény, priestorový zvuk a ďalšie vylepšenia typu modernizované UI alebo väčší stash.

Samozrejmosťou je fakt, že Diablo II Resurrected bude obsahovať aj datadisk Lord of Destruction. Cena bola stanovená na 39.99 USD, avšak presný dátum vydania nebol na BlizzCone oznámený. Určite sa však dočkáme ešte tento rok. Pokiaľ patríte medzi veľkých nedočkavcov, máte možnosť sa zaregistrovať do alfa verzie na tejto adrese.

Komentuj!