Register

A password will be e-mailed to you.

Johna Romera asi netreba bližšie predstavovať. Ide o legendu, ktorá sa v časoch najväčšej slávy id Software podpísala pod značkami ako Doom a Quake. Empire of Sin je Romerov najnovší projekt, no vyzerá to tak, že tentokrát mu to úplne nevyšlo.

John Romero je v istej forme neodškriepiteľne kreatívny génius a patrí do pomyselnej siene slávy spolu s Tomom Hallom a Johnom Carmackom. Potom sa však karta otočila a Romero si svoju reputáciu pokazil Daikatanou. Po dlhšom období tak prichádza so svojim vlastným projektom Empire of Sin, na ktorom pracoval spolu so svojou manželkou Brendou. Ide o ťahovú stratégiu prepletenú s manažmentom klanu veľmi podobnú značke XCOM, ktorá je však zasadená do romantického obdobia Mafie zo začiatku 20. storočia.

Bohužial, ani tentokrát mu to však nevyšlo podľa predstáv. Metascore dáva hre slabších 66% a hráčske hodnotenie idú aj pod 50%. Lepšie si nevedie ani na Opencritic, kde titul neodporúča ani len tretina recenzentov. Hlavným problémom však nie je samotná náplň. Väzy jej láme technický stav, pády, či bugy. Hra pritom nesporne oplýva potenciálom. Brenda Romero však nehádže flintu do žita a sľubuje záplaty a updaty, ktoré dajú titul do lepšieho stavu. V najbližšom období teda možno určite očakávať spŕšku opráv.

Komentuj!