Register

A password will be e-mailed to you.

Internetový portál GOG.com znova po krátkom čase uvoľnil indie hru zdarma, konkrétne titul Teleglitch: Die More Edition. Ide o strieľačku s rogue-like prvkami od štúdia Test3 Projects, vytvorenú v retro pixelovom vizuále.

V nej sa ocitnete v úlohe vedca, ktorý sa náhle prebudil na malej planéte a zistil, že na nej zostal osamotený. Zvyšní ľudia z personálu základne boli najskôr usmrtení, následne očipovaní mikročipmi a znovu aktivovaní ako sluhovia centrálneho AI zariadenia. Dej sa totiž odohráva v chladnej a temnej budúcnosti, v ktorej dominujú megakorporácie a osamelá planéta na okraji obývateľného priestoru je miestom výskumného zariadenia špecializujúceho sa na reaktiváciu nekrotického tkaniva.

V úlohe spomínaného vedca prechádzate so svojou zbraňou temné koridory a čistíte každú miestnosť od oponentov, pričom vašim nepriateľom je aj častý nedostatok munície a vy len môžete dúfať, že tých posledných pár nábojov bude stačiť. Vďaka procedurálne generovaným mapám, ktoré sa každým ďalším hraním menia, nikdy neprechádzate tie isté miestnosti a lokácie dvakrát. Teleglitch: Die More Edition obsahuje viac ako 20 typov nepriateľov a 40 typov zbraní a predmetov. Všetkých desať úrovní sa navyše radikálne mení pri každej novej hre a po desiatich hodinách, pričom obtiažnosť sa s postupom taktiež zvyšuje. Samozrejmosťou je aj zbieranie náhodných predmetov, z ktorých sa dá poskladať nové, účinnejšie vybavenie.

Teleglitch: Die More Edition bude k dispozícii do 15. novembra 2020, konkrétne do 15:00, pričom získať ho môžete na tomto odkaze.

Komentuj!