Register

A password will be e-mailed to you.

Demon’s Souls je titul, ktorým odštartovala celá „Souls“ mánia, i keď to tak spočiatku vôbec nevyzeralo. Samozrejme, väčší úspech prišiel až s Dark Souls, avšak práve Demon’s Souls položil základy toho, ako vyzerá tvorba štúdia FromSoftware dnes. A hoci sa o remaster toto štúdio nepostaralo, jeden z launchových titulov pre PS5 jednoducho vyzerá čoraz lepšie.

Nemalý podiel na tom, samozrejme, má, že za hrou stojí štúdio Bluepoint Games, ktoré má s projektmi podobného razenia veľké skúsenosti. Stačí spomenúť modernizovanú legendu menom Shadow of the Colossus. Svoju úlohu zohráva i skutočnosť, že titul od FromSoftware je/bol jednoducho unikátny a mal neuveriteľné kúzlo, ktoré mu zostalo dodnes, pričom nový grafický kabátik a jemné zmodernizovanie zastaraných prvkov tento fakt iba umocňujú. Či finálny výsledok bude hoden fanfár sa však dozvieme až neskôr, zatiaľ si iba užime nádherný gameplay trailer, ktorý na launch titul pre PlayStation 5 snáď dokáže nalákať i nie fanúšikov tohto druhu hier.

Zdroj: PlayStation YouTube

Komentuj!

komentárov

O autorovi

Prvé skúsenosti s hrami Martin zaznamenal v podobe napodobeniny NESu, ktorá niesla meno "Mortal Kombat III", ku ktorej bol pribalený cartridge žltej farby s 999 hrami. Medzi nimi sa nachádzali klasiky ako Mario, Duck Hunt, Double Dragon a pod. Neskôr zakotvil pri PC a PlayStatione, ktorého fanúšikom je dodnes. Herná scéna Martina baví aj v súčasnosti, novinky sleduje dennodenne a okrem hier sa venuje fotografovaniu. Od septembra 2016 pôsobí na pozícii šéfredaktora somhrac.sk.

Súvisiace príspevky