Register

A password will be e-mailed to you.

O v poradí už ôsmom dieli slávnej hororovej série Resident Evil s podtitulom Village (aj keď Capcom tvrdí, že o regulérnu osmičku nepôjde) sme vás informovali ešte v júni. Už skôr na PlayStation 5 Showcase však vývojári zverejnili niekoľko nových a bližších informácií. Okrem zopár obrázkov zverejnili aj nový design Ethana Wintersa, hlavnej postavy tohto dielu, spolu s videom, obsahujúcim aj gameplay zábery.

Vo vývojárskom videu, nazvanom Resident Evil Village – Developer Insights – Welcome to the Village sa objavilo nielen zopár vývojárov z Capcomu, ale aj gameplay zábery priamo z hry. Vo videu sa dozvieme, že vývojári sa snažia, aby Resident Evil Village bol už na prvý pohľad krásnou ale zároveň aj desivou hrou. Pochopiteľne sa dosť zameriavajú na spomínaného Ethana, ktorý by mal mať, navzdory tradíciám série, hlbšie vykreslený charakter.

Čo sa týka zvyšných postáv, tak sa môžeme tešiť aj na známe tváre s predchádzajúcich dielov, pričom sa samozrejme objaví množstvo nových. O nich sme sa však zatiaľ príliš veľa nedozvedeli, takže Capcom si v tomto smere asi necháva v rukáve nejaké tromfy. Tieto nové postavy zatiaľ môžeme vidieť v oboch traileroch, ktoré boli dosiaľ zverejnené. Každopádne to však vyzerá, že v novej časti série Resident Evil sa znovu objaví obchodník, veľmi podobný tomu z Resident Evil 4.

O konkrétnych platformách sme sa tiež príliš veľa nedozvedeli. Keďže vývojári len prisľúbili, že robia všetko, čo je v ich silách, aby sa najnovší diel objavil aj pre dosluhujúcu generáciu konzolí, takže Xbox One a PlayStation 4 priamo potvrdené neboli. Potvrdené sú však porty na PC a najnovšiu generáciu konzol Xbox Series X/S a PlayStation 5.

Rovnako vyhýbavo vývojári odpovedali na otázku o dátume vydania, ale stále platí, že sa dočkáme niekedy počas roku 2021. Ďalšie informácie by sa mali objaviť v dohľadnom čase na oficiálnom twitch kanáli Capcomu.

Komentuj!