Register

A password will be e-mailed to you.

Už koncom mesiaca sa podarený titul Control rozrastie o druhé a zároveň i posledné veľké rozšírenie, ktoré dostalo názov AWE. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa možno tešiť na súvislosť s hrou Alan Wake, ktorú taktiež vytvorilo štúdio Remedy, pričom hráči už dlhé roky volajú po pokračovaní. To zatiaľ nedorazí, no do známeho sveta sa pozrieme aspoň skrz avizované prídavok.

Rozšírenie zavedie Jesse do novej časti Oldest House, ktorú bude nutné preskúmať a konfrontovať stvorenie obývajúce o ohrozujúce túto dlhodobo opustenú oblasť úradu. Aby Jesse získala túto časť späť pod kontrolu, nezostane jej nič iné, než prešetriť viaceré Altered World Events (AWE), vrátane jednej, ktorá sa udiala v mestečku Bright Falls.

Práve toto mesto je dobre známe fanúšikom hry Alan Wake, pričom rozšírenie AWE týmto pádom spojí univerza oboch hier do jedného, no to nie je všetko, nakoľko sa Remedy vyjadrili, že budú rozširovať univerzum za pomoci ďalších, zatiaľ neoznámených titulov. Rozšírenie AWE však nerozšíri iba príbeh, no prinesie zo sebou i nové zbrane a modifikácie. Skôr, než však prídavok 27. augusta vyjde, si môžete pozrieť vyššie priložené zhruba 18 minútové video, ktoré prezentuje úvodnú štvrťhodinu z rozšírenia.

Pre hráčov, ktorí sa ešte len chystajú si Control zakúpiť tu máme i informáciu o Ultimate edícii, ktorá dorazí do predaja 10. septembra a obsiahne ako základnú hru, tak i oba prídavky. Práve túto edíciu bude koncom roka možné upgradnúť z PS4 a XONE verzia na verziu pre PlayStation 5 a Xbox Series X. Samozrejme, táto informáciu vyvolala vlnu nevôle, pretože upgrade by chceli aj hráči, ktorí si zakúpili klasickú edíciu, či samostatné rozšírenia, no k tomu sa zatiaľ vydavateľstvo 505 Games nevyjadrilo. Tak či onak, ak máte v pláne kúpu Control, pravdepodobne bude najlepšie chvíľu počkať a zakúpiť si rovno kompletnú edíciu.

Komentuj!