Register

A password will be e-mailed to you.

Poľské štúdio CD Projekt RED včera vysielalo live stream, ktorý sa, samozrejme, týkal ich pripravovaného titulu Cyberpunk 2077.

Spomínaný stream nám predstavil rôzne možnosti v hre. Poďme však pekne od začiatku. Ako už určite viete, Cyberpunk 2077 je akčné RPG, ktoré bude situované v otvorenom svete mesta Night City. Jeho vydanie je naplánované na 19. november 2020 a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One, teda pokiaľ nedôjde k ďalšiemu odkladu.

Jedna z vecí, na ktorú došlo, bolo predstavenie strelných zbraní, čo nám budú robiť spoločnosť počas hrania. Nechýbajú medzi nimi rôzne poloautomatické, či automatické zbrane, pištole, guľomety, alebo brokovnice, pričom do rúk sa nám dostane aj katana. Výber je naozaj veľký a na svoje si príde každý.

Ďalej boli predstavené i možné pôvody hráčskej postavy, ktoré budeme mať na výber a to Nomad, Street Kid a Corpo. Pozadie nášho príbehu a postavenie v Night City bude pritom odlišné podľa toho čo si zvolíte. Nomad je charakter z púšte, ktorý bude v meste nováčikom. Street Kid je zase charakter, ktorý vyrástol priamo v ňom, pozná jeho ulice a vie na koho sa obrátiť. No a záver je tu Corpo, ktorý sa vydá do boja s podsvetím ako korporátna osoba.

Ku každej hre neodmysliteľne patrí aj hudba. Jednou zo skladieb, ktorá zaznie v Cyberpunku 2077 bude punková skladba A Like Supreme od fiktívnej skupiny Samurai. Na starosti ju má inak švédska skupina Refused, no v hre zaznie od samotného Johnnyho Silverhanda, teda postavy herca Keanu Reevesa.

Ak si chcete pozrieť všetky vyššie uvedené videa bez prerušenia a s komentárom, tak si pozrite video pod týmto textom. V ňom sa dozviete množstvo zaujímavých informácií od samotných vývojárov. Nechýba ani odkaz na celý stream, ktorý ešte doplňujú obrázky priamo z hrania. Na záver len dodáme, že Cyberpunk 2077 by mal budúci rok zavítať aj na PlayStation 5 a Xbox Series X.

Komentuj!