Register

A password will be e-mailed to you.

Jednoduchých platformových hier s akčnou hrateľnosťou a farebným svetom nikdy nie je dosť. Na predminulej hernej generácii bol doslova prebytok podobných projektov, avšak i v súčasnosti sa raz za čas objaví obdobne ladená záležitosť, ktorá síce nepatrí k žánrovej špičke, avšak fanúšikov nepochybne poteší. A to je prípad nadchádzajúceho titulu Pumpkin Jack. 

V hre by ste sa mali zhostiť úlohy lorda tekvíc menom Jack, ktorý však nechce premôcť zlo, ale práve naopak, pomôcť temným silám zvíťaziť. Náplň je pritom pomerne archetypálna. Prechádzate jednotlivými levelmi, bojujete proti oponentom, pričom musíte využívať ako prítomné kombinácie útokov, tak včas a správne manévrovať, preskakujete priepasti a príležitostne je vašou úlohou riešiť logické rébusy, ktoré pravdepodobne nebudú príliš náročné. Trailer sa chváli krásne spracovanými levelmi, ktoré hýria farebnou paletou a drobnejšími detailmi. Ojedinele vám dokonca prídu na pomoc rôzne postavy, avšak forma kooperácie nie je bližšie priblížená, ani popísaná. Úrovne pritom zapadajú do halloweenskej tematiky a disponujú milou atmosférou s naozaj jemným desivým nádychom.

Pumpkin Jacka vydáva štúdio Headup, pričom vývojárom je neznámy Nicolas Meyssonnier, ktorý pracuje na svojom prvom projekte. Minimálne z dostupnej ukážky a niekoľkých zverejnených obrázkov sa zdá, že autorovi nechýba kreativita a tým pádom sa na niektorých súčastiach hry takpovediac vybláznil. Očividne má oko pre dizajn levelov a protivníkov a najmä vďaka tomu by mohol byť Pumpkin Jack príjemnou jesennou záležitosťou, pri ktorej si oddýchneme počas chladných večerov.

Istá podobnosť s klasikou MediEvil, prípadne s jej minuloročným remakom je zrejmá, ale musíme uznať, že Pumpkin Jack pôsobí atraktívne a pokojne by sme sa doň pustili. Či ho podobne vrúcne príjme hráčska komunita, to je už otázne. Dozvieme sa to až vo štvrtom kvartáli tohto rok, keďže pre toto obdobie je naplánované oficiálne vydania. Na akčnú novinku pre všetky vekové kategórie sa môžu pripraviť majitelia osobných počítačov (titul sa bude dať zakúpiť prostredníctvom Steamu, kde je už dostupné demo), konzol PlayStation 4, Xbox One a vlastníci Nintenda Switch.

Komentuj!