Register

A password will be e-mailed to you.

Dark Souls trilógia urobila na trhu tak veľkú dieru, že ju v súčasnosti mnohí považujú za samostatný žáner. Dokonca vývojári pristupujú k funkčnému receptu From Software ako k oficiálnemu žánrovému konceptu s vlastnými konvenciami i pravidlami. Stačí spomenúť projekty ako Nioh, jeho pokračovanie, prípadne nadchádzajúce Hellpoint, ktoré sa svojskou cestou snažia zavďačiť hrateľnosti Dark Souls, prípadne staršiemu Demon’s Souls. To je však predsa len menej populárne a širšej verejnosti nie až tak známe. Po rovnakých cestičkách sa pokúsi vykročiť i nedávno predstavená novinka Mortal Shell. 

Začína to byť menšia hra na istotu, kde si takmer každý druhý vývojár snaží osvojiť prvky Souls hier. V tomto prípade autori z Cold Symmetry prichádzajú s temným RPG, ktoré má hráčov zaskočiť svojou náročnosťou a počtom protivníkov. Je pomerne pravdepodobné, že v rámci hrateľnosti nás nečaká nič nové. V súbojovej zložke vyzerá hrať dynamicky a zdá sa, že pohyby postáv nebudú strnulé. V temných koridoroch a vizuálne atraktívnych prostrediach na vás čakajú groteskní oponenti, ktorí sú verní akýmsi bohom a tí predstavujú bossov. V bojovej zložke máte údajne využívať rôzne stratégie a taktiky, pričom je nutné zasadiť úder v pravý čas, inak pochopiteľne zomriete. Minimálne z ukážky sa zdá, že po stránke hrateľnosti sa môžeme pripraviť na kvalitnú variáciu dobre overených prvkov, čo na jednej strane poteší fanúšikov, avšak invenciu nemožno očakávať.

Príbeh bude, po vzore východiskového materiálu, poriadne bizarný, nakoľko podľa všetkého zbierate mandle padlých bojovníkov. Máte spoznať ich príbehy a dejové pozadie, čo by mohlo naznačovať, že je Mortal Shell bohaté na lore. Vďaka tomu sa zrejme dostanete k veľkému množstvu nových schopností a zbraní, čo ostatne predvádza i krátky trailer. Ten vo svojom závere naznačuje, že by sme sa hry mali dočkať ešte tento rok, ale fixný dátum nebol prezradený. Mortal Shell možno očakávať na platformách PlayStation 4, Xbox One a, samozrejme, i PC, kde sa k novinke dostanete prostredníctvom Epic Games Store.

Komentuj!