Register

A password will be e-mailed to you.

Prednedávnom sme vás informovali o tom, že štúdio EA expanduje na konkurenčnú platformu, teda na Steam. Zástupcovia firmy zrejme konečne vycítili obrovský ekonomický potenciál svojho najväčšieho súpera. Najmä preto aktuálne toto vývojárske a vydavateľské štúdio pridáva všetky svoje doposiaľ exkluzívne hry na platformu spoločnosti Valve. To, že svoje kroky EA myslí naozaj vážne sa ukázalo na príhodne nazvanej akcii EA Play, kde bola expandovaniu venovaná časť celej konferencie. Ktoré projekty teda pribudli do ponuky?

V prvom rade ide o The Sims 4, ktoré sa dočkalo na konferencii novej ukážky. Tá pritom neprinášala nové informácie, avšak všetkým sledujúcim dala jasne najavo, že simulátor strastí bežného života je odteraz dostupný na Steame, samozrejme i s početným DLC obsahom, ktorý k nemu EA vydalo. Vzhľadom k tomu, že ide o starší projekt, okamžite sa ocitol vo výhodnej päťdesiat percentnej zľave. I kooperačný hit menom A Way Out, ktorý kombinuje rôzne žánre (od cover shooter akcie, cez adventúru, až po interaktívny film) sa konečne, po dvoch rokoch od svojho vydania, dostal na Steam.

Fanúšikovia hororovej ságy Dead Space si už môžu dokončiť Steam zbierku mrazivej vesmírnej trilógie. A v prípade, že obľubujete tuhé first person shooter akcie, nemali by ste minúť Titanfall 2 od Respawn Entertainment. Všetky novo pridané projekty sú pochopiteľne zlacnené. Ak by ste si radi prezreli kompletnú EA ponuku, stačí ak kliknete na tento odkaz, no a budete presmerovaný na oficiálnu Steam stránku.

Na záver môžeme zdôrazniť, že nové hry, ktoré spadajú pod EA, sa dočkajú Steam verzie rovno pri svojom vydaní. Svedčí o tom napríklad fakt, že Star Wars: Squadrons si aktuálne môžete predobjednať prostredníctvom tejto platformy. To isté platí pre nadchádzajúcu Fifu a Madden NFL. Myslíte, že nenávidená firma urobila dobrý krok a hráči ju vďaka tomu aspoň sčasti vezmú na milosť? Určite nám dajte vedieť v dostupnej komentárovej sekcii.

Zdroj: YouTube.com

Komentuj!