Register

A password will be e-mailed to you.

To, že sa PlayStation 5 blíži dobre vieme už nejaký ten piatok. Otázkou, teda až do včerajšieho večera bol dizajn. Dnes však už vieme, ako bude konzola vyzerať a za nám musíme povedať, že sa máme na čo tešiť.

Za seba hovorím jednoznačne, že PlayStation 5 je minimálne na prezentovaných videách a renderoch nádherná konzola, ktorá bude ozdobou každej obývačky, prípade miestnosti, kde sa ocitne. Podľa ovládača DualSense sa dalo očakávať, že konzola bude ladená do rovnakých farieb, čo sa nakoniec aj potvrdilo.

Novinkou však je, že PlayStation 5 dorazí v dvoch verziách, pričom rozdiel nebude vo výkone ale v tom, či chcete, prípadne nechcete mechaniku na Blu-ray disky. Okrem štandardnej edície teda dorazí aj takzvaná Digital edícia, ktorá vďaka absencii mechaniky predsa len ponúkne ešte o čosi “čistejší” dizajn. Veď posúďte sami z priložených obrázkov. Najskôr tu máme štandardnú PlayStation 5.

Hoci počas prezentácie bola konzola prezentovaná iba vo vertikálne polohe, rendery naznačujú, že by nemal byť problém ani konzolu položiť do horizontálnej polohy. Teraz sa pozrime na konzolu PlayStation 5 Digital Edition.

Okrem dizajnu PlayStation 5 však boli odhalené i ďalšie periférie. Gamepad DualSense už sme poznali dlhšie, no teraz s istotou vieme, že bude k dispozícii aj nabíjacia stanica DualSense Charging Station, ktorá po stránke dizajnu bude veľmi pekne ladiť so zvyškom.

Ani to však nie je všetko, pretože sa myslelo i na zvuk, takže bol predstavený i úplne nový bezdrôtový headset nazvaný Pulse 3D, ktorý taktiež, bez prekvapenia, bude k dispozícii v bielo-čiernej farebnej kombinácii. K headsetu bude pribalený aj USB dongle, ako možno vidieť z priloženého renderu.

Došlo aj na odhalenie no kamery, ktorá bude taktiež k dispozícii. Kto vie, či PS5 rovno neumožní nahrávanie/streamovanie hier aj s obrazom z kamery, no na to si ešte budeme musieť počkať. Každopádne, na HD Cameru sa môžeme vďaka dostupným renderom pozrieť už dnes.

Posledným oznámeným kúskom do rodiny PlayStation 5 hardwaru a periférií je takzvaný Media Remote, a teda diaľkové ovládanie. Zatiaľ iba môžeme hádať, aké funkcie konzola a tento ovládač ponúknu, no s určitosťou možno rátať s prepínaním a pretáčaním hudby, filmov a seriálov. Na ovládači však nechýba ani ikonka mikrofónu a nápis TV, čiže funkcii bude bezpochyby viac. Podrobnosti však zatiaľ nepoznáme.

Zdroje: tlačová správa, PlayStation 5 – The Future of Gaming Show

Komentuj!