Register

A password will be e-mailed to you.

Warning: A non-numeric value encountered in /data/4/c/4c61c55f-4e60-4a5d-9bfc-e3af3cf5bb5f/somhrac.sk/web/wp-content/themes/valenti/library/core.php on line 1606

Bezdrôtové reproduktory v posledných rokoch nabrali na popularite. Samozrejmosťou sa stalo Bluetooth pripojenie, no dnes už nie je raritné ani pripojenie cez Wi-Fi. Dnes testovaný Creative Omni disponuje oboma spôsobmi pripojenia, avšak to nie je všetko.

Bezdrôtové reproduktory sú čoraz populárnejšie, vidieť ich takmer na každom rohu. Mnoho mladých s nimi chodí po ulici a púšťajú si hudbu, skvelým pomocníkom sú aj na rôznych párty v exteriéroch, no ocenia ich aj starší používatelia, napríklad pri práci v záhrade. Niekto však miesto “štandardu” hľadá aj niečo viac. Creative Omni je práve takým produktom, pretože okrem prenosnosti ponúka aj funkcie, ktoré “hlúpe” reproduktory nemajú.

Balenie

Reproduktor Omni si domov prinesiete v krabičke, ktorá už na prvý pohľad evokuje, že v jej vnútri nájdete štýlový produkt. Hoci je balenie štandardné, nechýba mu určité “čaro”. Samozrejme, na balení nájdete všetky podrobnosti o tom, akými vlastnosťami reproduktor oplýva a čo v balení nájdete.

Okrem reproduktoru nechýba príručka, leták s informáciou o záruke, leták o Spotify Connect a microUSB kábel.

Dizajn a spracovanie

Po dizajnovej stránke musím povedať, že sa Creative Omni naozaj podaril. Ide o veľmi štýlový kúsok, ktorý na seba bude pútať pozornosť. Navyše, reproduktor je k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach, takže je iba na zákazníkovi, či bude preferovať konzervatívnejší čierny, prípadne elegantnejší biely variant. Dizajnéri mysleli aj na to, aby sa reproduktor dal polohovať, čiže je možné ho používať ako vo vertikálnej, tak i horizontálnej polohe.

Za skvelým dizajnom nezaostáva ani dielenské spracovanie, ktoré je prvotriedne. Všetky časti do seba pekne zapadajú, použité materiály sú kvalitné a nechýba ani pogumovanie, ktoré zabraňuje kĺzaniu.

Pridaná hodnota

Creative Omni nepatrí medzi najlacnejšie prenosné reproduktory. Odporúčaná cena je 129.99€, no v súčasnosti ho viete, nakoľko nejde o horúcu novinku, zakúpiť od zhruba 80€. Keďže však ide o produkt vyššej cenovej kategórie, je nutné, aby reproduktor ponúkal i niečo navyše. V prvom rade je to Wi-Fi pripojenie, vďaka ktorému si môžete vychutnať hudbu v bezstratovej kvalite a bez oneskorenia. Navyše môžete prepojiť viac reproduktorov a vychutnávať si buď kvalitnejší stereo zvuk, prípadne jedným reproduktorom ovládať ďalšie.

Pokiaľ využijete Wi-Fi konektivitu, viete reproduktor ovládať za pomoci SoundBlaster InterConnect aplikácie. Tá je intuitívna a určite nebudete mať problém s jej ovládaním. Za pomoci aplikácie si môžete vytvárať playlisty, napojiť reproduktor na služby ako Spotify, TIDAL a podobne. Samozrejme, cez aplikáciu viete ovládať aj jednotlivé reproduktory, ak ich náhodou budete mať viacero.

Bonusom je aj Spotify Connect, a teda možnosť napojiť reproduktor Omni priamo na váš Spotify účet. Je síce nutné vlastniť Premium predplatné, no to, pravdepodobne, väčšina z vás má. Následne cez nejaké zariadenie napojíte reproduktor k Wi-Fi, potom k vášmu účtu, pustíte si hudbu a ako výstupné zariadenie nastavíte reproduktor Omni. Tým pádom nemusíte mať reproduktor napojený na váš telefón/tablet/notebook, stačí iba Wi-Fi sieť. Nechýba ani slot na microSD kartu, takže ak náhodou pôjdete niekam, kde streamovacie služby nemožno využiť, môžete použiť osvedčenú klasiku v podobe mp3 súborov, prípadne WMA, WAV, či FLAC formátov.

Na reproduktore nemôžu chýbať ani štandardné tlačidlá. Nechýbajú tlačidlá ovládajúce hlasitosť, či prehrávanie skladieb, no prítomné sú aj tlačidlá na spustenie Wi-Fi, Bluetooth a prehrávania z SD karty. Pre mnohých bude šikovným pomocníkom aj hlasové ovládanie, vďaka ktorému viete cez reproduktor používať asistentov ako Siri alebo Google Now. Okrem bezdrôtového pripojenia nesmie chýbať ani vstup pre 3,5mm jack, ak by ste náhodou potrebovali pripojiť zariadenie, ktoré nedisponuje Bluetooth pripojením, či Wi-Fi.

Milovníci vody, prípadne menej šikovní záujemcovia určite ocenia, že reproduktoru nechýba certifikácia IPX4, vďaka čomu je odolný proti postriekaniu. Môžete si tak urobiť karaoke v sprche, prípadne nemusíte hneď panikáriť, keď náhodou rozlejete pohár vody, a podobne.

Navonok fešák, no čo zvuk?

Dobrou správou je, že Creative nepodcenili ani to najdôležitejšie – zvuk. Vo vnútri sa totiž nachádzajú 4 výkonné meniče. Konkrétne hovorím o dvoch 1,5” neodymových magnetoch a dvoch pasívnych žiaričoch (passive radiator).

Táto kombinácia zariaďuje, že nemusíte mať obavy o kvalitu reprodukcie zvuku. Podanie je čisté, bassy dostatočne výrazné a ani hlasitosť na tom nie je vôbec zle. Tá sa, samozrejme, znásobuje, ak zapojíte viacero reproduktorov, no teraz hovoríme o jednom reproduktore.

Musím povedať, že zvuk ma u Creative Omni príjemne prekvapil. Na pomerne kompaktný reproduktor dostanete naozaj kvalitnú reprodukciu zvuku, ktorá nesklame ani náročnejších zákazníkov.

Oplatí sa?

Creative Omni je kvalitný bezdrôtový reproduktor, ktorý však nestojí najmenej. Za zhruba 80€ však ide o dobrú ponuku, pretože okrem kvalitného audia dostanete aj funkcie navyše.

Záleží už iba na vás, či dodatočné vlastnosti viete využiť, prípadne či ich chcete. Poteší, našťastie, aj slušná výdrž batérie, nakoľko vôbec nie je problém dosiahnuť výrobcom udávaných 8 hodín. Pokiaľ hľadáte kvalitný bezdrôtový reproduktor, Creative Omni je dobrou voľbou, ktorú vám môžem s pokojným svedomím odporučiť.

Produkt na test poskytlo tuzemské zastúpenie spoločnosti

Creative Omni - Štýlový spoločník
Crative Omni je štýlový a kvalitný reproduktor, ktorý sa hodí na akúkoľvek príležitosť, prípadne do hocakých priestorov. Môže byť nielen ozdobou vašej napríklad obývačky, no najmä spoločníkom, ktorý vám ponúkne kvalitné audio.
Pozitíva
  • Dizajn, vyhotovenie, kvalita zvuku
  • Wi-Fi konektivita
  • Výdrž
4.9Celkové hodnotenie
Hodnotenie čitateľov: (0 Hlas)

Komentuj!