Register

A password will be e-mailed to you.

Leto sa k nám pomaly blíži, avšak výnimočne nepredstavuje výraznejšie herné sucho, ktoré je nám z minulých rokov veľmi dobre známe. Celosvetová pandémia zaistila odklad mnohých jarných titulov, až sa zdá, že máme neúrodné obdobia za sebou a čakajú nás plodné mesiace. Ak vás zaujíma, čo budete môcť hrať počas júna, náš článok upozorňuje na tie najzaujímavejšie počiny.

Je zrejmé, že zďaleka najväčším ťahúňom mesiaca jún bude očakávané The Last of Us Part II, ktoré je predposlednou exkluzivitou konzol PlayStation 4. No, samozrejme, jeden titul mesiac nerobí, a aj v prípade, že nevlastníte spomínanú platformu, rozhodne si bude z čoho vyberať. Ak sa nič nezmení, zanietení hráči sa dočkajú svižnej online first person akcie, taktického westernu, návratu do detských čias a dokonca jedného očakávaného remasteru. Ktoré tituly budú stáť za pozornosť?

Valorant
Žáner: Akcia pre viacerých hráčov 
Platformy: PC
Vývojári: Riot Games
Datum vydania: 02. 06. 2020

V prípade, že aktívne sledujete Twitch a herné kanály na ňom, táto strieľačka vám nemohla uniknúť. Jej popularita bola tak trochu umelo nafúknutá tým, že do uzavretého beta testovania ste sa mohli dostať výhradne prostredníctvom sledovania streamov, ktoré sa aktívne venovali hraniu titulu Valorant. Nech už si o podobnom kroku myslíte čokoľvek, k akčnej novinke momentálne vzhliada početná časť hráčskej komunity, kde sa mnohí neboja tvrdiť, že projekt Riot Games (autori enormne úspešného League of Legends) v budúcnosti nahradí rokmi preverené Counter-Strike: Global Offensive.

Stačí sa však na chvíľu zadívať na zápasové pravidlá Valorantu, no a ihneď zistíte, odkiaľ čerpali vývojári inšpiráciu. Podľa herných žurnalistov autori skombinovali hrateľnosť spomínaného projektu Valve s vizuálnou stránkou Overwatch. To znamená, že na vás čakajú intenzívne súboje s hráčmi, kde sa ocitáte v tíme piatich bojovníkov, pričom hrdinovia pôsobia ako animované postavičky. Vývojári každopádne do hrania pridávajú i mnohé vymoženosti, s ktorými ľahko dostanete protivníka do pasce. Nestačí preto byť “iba” dobrý v strieľaní, dôležitú rolu zohráva precízna taktika. Podľa niektorých recenzentov ide o jednu z najzábavnejších online akcií posledných rokov a preto v prípade, že holdujete žánrovým záležitostiam, zapíšte si do kalendára dátum 2. jún 2020, kedy si hru zdarma zahráte, nakoľko ide o free to play počin.

Command & Conquer Remastered Collection
Žáner: stratégia 
Platformy: PC
Vývojári: EA Redwood Studios 
Datum vydania: 05. 06. 2020

Pre herných pamätníkov obrovský sviatok a absolútna povinnosť, nakoľko sa vracia ich srdcová záležitosť. Séria Command & Conquer svojho času definovala žáner tradičných real-time stratégií, ktorý je však v súčasnosti už takmer mŕtvy, i keď rozhodne nie vyhynutý. Nieže by oň nebol záujem, ale oproti iným herným žánrom a tematikám má predsa len o niečo menšiu komunitu hráčov, keďže ide o projekty určené užšiemu publiku. 

Tak, či onak, EA si týmto krokom u hráčov vylepší renomé, nakoľko nám toto mnohými nenávidené štúdio už tento mesiac prinesie plnohodnotný remaster nielen pôvodnej hry z roku 1995, ale aj troch kvalitných expanzií. Ak by vám meno populárnej značky nič nehovorilo, môžeme upresniť, že sa jedná o simulátor vojnového konfliktu, v ktorom bojujete proti armádam a sami jednu budujete. Nakoľko ide o real-time stratégiu, očakávajte veľkú výzvu a aktívnu prácu vašich mozgových buniek, nakoľko početní súperi vám nedajú nič zadarmo. Ak vás niečo podobné zaujíma, môžete si pripraviť svoj vojenský háv a vydať sa veliť vašim vojakom v ceste za ťažko získaním víťazstvom.

Desperados III
Žáner: taktická stratégia 
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One 
Vývojári: Mimimi Games
Datum vydania: 16. 06. 2020

Desperados je i dnes, devätnásť rokov od svojho vzniku, náramne originálnou záležitosťou. Schválne skúste spočítať hry, ktoré spadajú do žánru taktických akcií odohrávajúcich sa na divokom západe. Je veľká pravdepodobnosť, že príliš dlho nebudete počítať , nakoľko ak vám aj niečo napadne, bude to práve séria Desperados. Všetky tri hry z tejto značky sa odohrávali v prašných mestách, kde rum tečie prúdom a viac ako na slová, počúvajú špagetový pištoľníci na dunenie revolverov a cvakanie pušiek. O značku sa svojho času staralo Spellbound Entertainment, avšak po trinástich rokoch od vydania poslednej Desperados hry, preberajú oťaže vývoja talentovaní tvorcovia z Mimimi Games (Shadow Tactics: Blades of the Shogun). 

Nakoľko autori zo Spellbound v prvom a druhom pokračovaní tak trochu experimentovali, Mimimi sa očividne vracajú ku koreňom. Z početných prezentácií vieme, že možno očakávať drsnú záležitosť, ktorá kombinuje akčný prístup s nenápadným zakrádaním sa. Všetko tentokrát závisí na kooperácii prítomných hrdinov, nakoľko bez ich špeciálnych schopností sa z niektorých pasáží jednoducho nepohnete. Rozmanité lokácie, tuhé svišťanie koltov, blyšťanie krvavých nožov a množstvo možností v rámci taktiky – to všetko na vás v Desperados III čaká. V prípade, že obľubujete žáner tradičných westernov, jednoznačná povinnosť tohto mesiaca, keďže sa v rámci hry môžeme do podobnej tematiky pozrieť iba zriedkavo.  

The Last of Us Part II
Žáner: survival akcia 
Platformy: PlayStation 4
Vývojári: Naughty Dog 
Datum vydania: 19. 06. 2020

Pre mnohých hráčov udalosť tohto leta, ak nie rovno celého roka. Pokračovanie príbehovo unikátneho The Last of Us, ktoré patrilo k najlepším exkluzivitám konzol PlayStation 3 k nám konečne, po rokoch ukážok a prezentácií, dorazí ako finálny produkt. Je síce pravdou, že nedávne udalosti (únik scenára a jeho obsah) mnohých nepotešili a niektorí dokonca na Neila Druckmanna (režisér i scenárista) zanevreli. To však nič nemení na fakte, že ide o jeden z najsledovanejších titulov terajšieho obdobia. 

Hrateľnosťou nechce novinka príliš vybočovať zo zavedených cestičiek predchodcu, avšak v početných videách z vývoja sme sa dozvedeli, že nás čakajú rozľahlejšie lokácie, väčší príklon k survival elementom a taktickejšie prestrelky s protivníkmi. Predsa  len, zhostíme sa úlohy Ellie a tá je zákonite krehkejšia ako zocelený Joel. V prvom rade však mnohých zaujíma (teda minimálne hráčov, ktorí sa vyhli uniknutým spoilerom) ako bude pokračovať dramatický príbeh a kam presne nás zavedie. Na záver ešte upozorňujeme, že naša recenzia The Last of Us Part II je v príprave a vyjde 12. júna 2020, kedy končí oficiálne embargo. 

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated 
Žáner: akčná adventúra 
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch 
Vývojári: Purple Lamp Studios
Datum vydania: 23. 06. 2020

Ku koncu mesiaca sa budú môcť niektorí z nás opätovne pozrieť do detských čias. Naskytuje sa možnosť prežiť fantastické rozprávkové dobrodružstvo so špongiou Bobom, alebo ak chcete SpongeBobom. Vracia sa totiž táto milá žltá hubka vo svojej najlepšej hre s podtitulom Battle for Bikini Bottom. Pochopiteľne ide o remaster a preto sa za názvom ešte nachádza slovíčko Rehydrated, čo je vzhľadom na zasadenie humorné pomenovanie. Akčná adventúra v štýle hopsajúceho Crasha Bandicoota sa svojho času dočkala priaznivých recenzií. Najmä preto po trinástich rokoch vychádza remake, ktorý túto klasiku predstaví ďalšej generácii detských hráčov. 

Jednoduchý súbojový systém, srdečný humor, množstvo skákania vo vizuálne pestrofarebných úrovniach a hneď niekoľko hrateľných charakterov. Vzhľadom k tomu, že pôvodná hra získavala dobré známky, o úspech sa nemusíme obávať, nakoľko z dostupných trailerov sa nezdá, že by prítomná hrateľnosť výrazne zostarla. Stále pôsobí svižne, zábavne a máte chuť sa do nej ihneď pustiť. Jednoducho hravá záležitosť, ktorá vás počas najhorúcejších dní roka príjemne schladí. 

https://www.youtube.com/watch?v=ft03IjKchoM%MCEPASTEBIN%

To je náš výber piatich najzásadnejších titulov, ktoré nás v mesiaci jún 2020 čakajú a snáď neminú. Dúfajme, že sa nedočkáme ďalších neželaných odkladov spomínaných hier a všetky si na prahu leta zahráme. Čo si však myslíte o tejto pätici vy? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárovej sekcie a prezraďte, na čo sa v júni tešíte úplne najviac. 

Komentuj!