Register

A password will be e-mailed to you.

O novej Lego adaptácii, ktorá spracuje všetky doterajšie Star Wars filmy sme sa dopočuli na minuloročnej E3 konferencii. Vtedy nám bola odprezentovaná kratšia ukážka, ktorá síce neobsahovala gameplay, ale minimálne dala o celom projekte vedieť. Treba dodať, že mnohí fanúšikovia sa ihneď začali tešiť na dlhé kockové dobrodružstvo, ktoré ich prevedie všetkými známymi kútmi galaxie. Aktuálne sa zdá, že nedávny leak prezradil oficiálny dátum vydania. Kedy by sme sa mali dočkať Lego ságy rodu Skywalker?

Ak by ste náhodou posledných desať rokov žili pod kameňom a o herných Lego adaptáciách nikdy nepočuli, vedzte, že najmä v predminulej dekáde šlo o veľmi hravé akčné adventúry, ktoré kombinovali simplicitný boj so skákaním, kooperáciou hrdinov s rôznym zameraním a jednoduchými logickými hádankami. Šikovne uvarený recept dokázal zaujať detského hráča, no nemalú zábavu v ňom našli i starší, ktorí sa takýmto spôsobom vracali do svojich obľúbených značiek. Na tom bol odjakživa založený koncept štúdia Traveller’s Tales, ktoré je dvorným vývojárom žánrových projektov.

Vlastnej adaptácie sa dočkalo množstvo filmových, prípadne komiksových svetov. Môžeme spomenúť hrdinský tím Avengers, filmový i knižný fantasy epos Lord of the Rings, Indiana Jonesa, no a v neposlednej rade sa Lego spracovania dočkalo i Star Wars. Vesmírne univerzum v milom prevedení sme mohli vidieť v niekoľko hrách, ktoré mapovali udalosti oboch trilógií, Klonových vojen a nakoniec i siedmeho filmu populárnej ságy. Nadchádzajúca novinka bude obsahovať všetkých deväť filmov a je teda zrejmé, že pôjde o zďaleka najväčší Lego titul súčasnosti i minulosti.

Star Wars

Pôvodná hrateľnosť dvoch starších hier bude, pravdepodobne, upravená a prispôsobená modernejšiemu kabátiku, ktorý nám predviedlo práve Force Awakens. To každopádne nič nemení na tom, že nás čaká množstvo zábavných levelov s dobrým dizajnom, zástup postavičiek, súboje so svetelnými mečmi a prestrelky na bojových poliach, prípadne prelety vesmírom v kokpite stíhačky. Bude toho naozaj veľa a vďaka početnému obsahu a zábavnosti predošlých Lego Star Wars hier možno prichádzajúcej ságe predpovedať kladné prijatie.

Kedy sa teda LEGO Star Wars: The Skywalker Saga dočkáme? Podľa videa zverejneného na oficiálnom kanáli Star Wars to bude 20. október 2020. Vtedy by podľa všetkého mala novinka vyjsť na osobných počítačoch, PlayStation 4, Xbox One a dokonca i na Nintendo Switch. Je pritom pravdepodobné, že sa jedná o pravé informácie, nakoľko video je nastavené ako súkromné a momentálne nie je možné ho dohľadať. Najmä preto sa zrejme už čoskoro dočkáme novej ukážky, ktorá dátum vydania potvrdí alebo vyvráti. Tešíte sa na toto masívne kockové dobrodružstvo? Pokojne nám dajte vedieť prostredníctvom komentárov.

Zdroj: wccftech.com

Komentuj!