Register

A password will be e-mailed to you.

Počas prvej prezentácie Xbox 20/20 bola ukázaná aj hororová hra Scorn od srbského tímu Ebb Software, ktorá čerpá inšpiráciu z tvorby H. R. Gigera a Zdzisława Beksińskeho. Ak však hernú scénu sledujete pozorne, určite ste už tento počin videli, pretože nejde o žiadnu novinku, nakoľko hra bola oznámená už v roku 2014. Čo nové sme sa po šiestich rokoch od prvého oznámenia dozvedeli?

Akonáhle sa spustili prvé sekundy nového traileru na Scorn, určite nejedného z vás napadlo, či nejde o novú hru na motívy filmovej série Alien. Predsa len, inšpirácia H. R. Gigerom k tomu nabádala. Nakoniec sa ukázalo, že sa nám znova pripomína horor Scorn, ktorý vyzerá naozaj fantasticky, aspoň teda po vizuálnej a atmosférickej stránke.

Ljubomir Peklar, režisér hry oznámil aj dôvod, prečo sa rozhodli práve pre spoluprácu s Microsoftom. Vysvetlenie je pomerne jednoduché – výkon Xbox Series X. Vývojári chcú totiž svoj počin odprezentovať tým najlepším možným spôsobom a chcú hráčom priniesť zážitok, ktorý ponúkne rozlíšenie 4K, snímkovaciu frekvenciu 60fps a plné detaily, bez nejakých obmedzení. To by mal surový výkon Xbox Series X bez problémov zabezpečiť. Ako hovorí Peklar, “hráči na Series X si užijú titul Scorn bez kompromisov“.

Ako tlačová správa uvádza, Scorn zavedie hráčov do klaustrofóbneho podsvetia obývaného nesprávne tvarovanými organickými formami, ktoré pokrývajú nepomenované tekutiny. Ocitnete sa úplne sami, iba so svojimi zmyslami a inštinktami, ktoré vás prevedú nelineárnou nočnou morou vzájomne prepojených priestorov. Vo svete Scorn je prostredie samo osebe charakterom a urobí maximum, aby vás rozrušilo a vyviedlo z rovnováhy. Každé miesto má svoje vlastné hádanky, postavy a príbeh, ktorý sa dá rozprávať, pričom všetky tieto prvky dokopy vyvárajú súdržný svet. Na vašej ceste objavíte rôzne oblasti, naučíte sa nové zručnosti, nájdete rozličné zbrane a predmety, no tá najdôležitejšia úloha bude pokúsiť sa pochopiť rozvíjajúcu sa realitu Scorn.

Hra dorazí pre PC a konzolu Xbox Series X, no možno nepôjde o úplnú exkluzivitu, ako sa všade píše. Tlačová správa totiž hovorí o tom, že Scorn bude v čase vydania exkluzívny pre Xbox Series X, takže by sa hra, podobne ako novinka od Bloober Team nazvaná The Medium, mohla časom dostať aj na PlayStation 5. Samozrejme, pokiaľ táto informácia nebude oficiálne potvrdená, treba ju brať s rezervou. Aktuálne však treba počítať s tým, že sa na Scorn môžu tešiť iba hráči na PC a Xboxe. Na záver ešte pripájame galériu nových screenshotov, ktoré veľmi dobre naznačujú, na čo sa možno v Scorn tešiť.

Zdroj: tlačová správa

Komentuj!