Register

A password will be e-mailed to you.

Štúdio Frictional Games je známe i vďaka svojej celosvetovo úspešnej značke Amnesia, pričom aktuálne pracuje na treťom dieli s podtitulom Rebirth. Ten prvý s názvom Amnesia: The Dark Descent si môžete aktuálne vyskúšať zdarma a ak by sa vám to náhodou málilo, bezplatne je k dispozícii aj titul Crashlands.

Amnesia: The Dark Descent je už trochu staršia hra, no na kvalitách jej to rozhodne neuberá. Asi nemá zmysel bližšie predstavovať tento titul a stačí iba napísať, že pokiaľ máte radi hororový žáner, nemáte čo riešiť. Prvá Amnesia totiž disponuje naozaj vynikajúcou atmosférou a povinne by si ju mal vyskúšať každý fanúšik podobného typu hier. Aktuálne si ju môžete zadarmo vyzdvihnúť na Epic Games Store, no táto akcia platí tradične iba týždeň, teda do štvrtka budúceho týždňa.

Čo sa týka druhého titulu zdarma, Crashlands je izometrické survival RPG, podobné napríklad populárnemu Don’t Starve. V úlohe galaktického kamionistu Fluxa Dabese sa vinou mimozemskej rasy Hewgodooko ocitáte na cudzej planéte. Počas hľadania cesty preč a zbierania strateného nákladu sa však pripletiete do cesty zlovestnému plánu na ovládnutie sveta, čo vedie vzhľadom k Fluxovej jednoduchej povahe k množstvu humorných situácií. Hrateľnosť tvoria klasické survival prvky v podobe zbieranie surovín a craftingu, pričom v ponuke je viac ako 500 vybaviteľných predmetov. Okrem nástrojov a zbraní pre boj s mimozemskou faunou si Flux môže postaviť aj svoju základňu, z ktorej môže vyrážať na dobrodružné výpravy.

Aj Crashlands si môžete bezplatne aktivovať na Epic Games Store, pričom znova zdôrazňujeme, že na využitie tejto ponuky máte iba obmedzený čas. Pokiaľ to však stihnete do 7. mája 2020, oba tituly vám ostanú navždy vo vašej knižnici.

Komentuj!