Register

A password will be e-mailed to you.

Časy, keď Ubisoft každoročne vydával Assassin’s Creed, sú už zrejme minulosťou, no jeden diel za dva roky sa taktiež nejaví ako málo. O ďalšom prírastku sa už čo-to popísalo, no francúzska spoločnosť nakoniec prekvapila, pretože nový diel neponesie podtitul Ragnarok, ako si už myslel takmer každý, ale Valhalla. Na zasadení sa však nemení nič a po dvojročnej odmlke sa pozrieme medzi Vikingov.

Oficiálne predstavenie titulu sa malo konať už včera o 14:00 nášho času prostredníctvom oficiálneho streamu na Twichi. Ubisoft však zvolil pomerne prekvapivý spôsob prezentácie, nakoľko fanúšikovia mohli za sprievodu známych hudobných motívov tejto série sledovať, ako grafik Bosslogic maľuje osem hodín artwork k novému dielu. Až potom sa na obrazovke objavil názov, s tým, že oficiálny trailer ho mal nasledovať až dnes. Tak sa nakoniec aj stalo a my vám ho ponúkame k zhliadnutiu nižšie.

Ide o klasický cinematický trailer, ktorý nijak nepredstavuje samotnú hrateľnosť. Už teraz však vieme, že tá bude vychádzať z predošlého Assassins Creed Odyssey, takže znova pôjde o akčné orientované RPG. Hlavným hrdinom, respektíve, hrdinkou bude postava menom Eivor a pokiaľ by vás náhodou zaujímali bližšie informácie o titule z čias, kedy ho ešte verejnosť poznala pod názvom Ragnarok, tie si môžete prečítať v jednom z našich starších článkov. Jedným z ústredných prvkov novej časti, zasadenej do Anglicka 9 storočia, má byť stavba a rozvíjanie vašej vlastnej osady. No a nakoľko sa budeme pohybovať medzi Vikingami, dá sa reálne očakávať, že námorné bitky budú podobnú rolu aj ako Assassin’s Creed IV: Black Flag. Hra má byť inak v rámci možností historicky presná, no rovnako ako v Odyssey budú prítomné aj isté mytologické prvky. Návrat hlási aj dejová línia z prítomnosti, kde sa do tretice vráti na scénu výskumníčka Layla Hassan.

Uvidíme, ako to nakoniec dopadne, no asi nemá zmysel očakávať výraznú revolúciu. Najdôležitejšie bude, ako tvorcovia z Ubisoft Montreal zvládnu príbeh a či sa im podarí vychytať aspekty, s ktorými ani minule nepanovala univerzálna spokojnosť. Presný dátum vydania zatiaľ nie je známy, no s určitosťou by k nemu malo dôjsť na úplnom konci roka 2020. Okrem PC, PlayStation 4 a Xbox One vyjde aj na streamovacej platforme Google Stadia, no a predovšetkým i na next-gen konzolách, kde bude jedným zo štartovacích titulov.

Komentuj!